Matavimų praktikos ataskaita: technologiniais gamybos procesai ir metrologinės priemonės


Įvadas. Techninė kontrolė gamyboje. Detalių patikra. Matavimo įrankių metrologinė patikra. Detalių eskizai. Išvados.


Taigi šioje praktikos ataskaitoje apibendrinsiu visą praktikos darbą ir pateiksiu keletą eskizų, bei aprašysiu metrologijos prietaisus su kuriais man teko dirbti.

Įmonėje staklės bei metrologiniai prietaisai yra tikrinami pagal nustatytą tvarką tam, kad būtų sumažintas gamybos brokas iki minimumo. Kuomet staklės ir įrankiai yra tinkamai prižiūrimi, gamyba tampa tiksli ir užsakovas gauna aukštos kokybės gaminį. Gamybos metu yra atliekama daug matavimų kalibrais, slankmačiais, mikrometrais, vidmačiais, šakutėmis, matavimo plytelėmis ir pačiomis staklėmis.

Kalibrai - tai įvairaus diametro cilindrai, kurie yra suskirstyti pagal tikslumo kvalitetus.

Vidmatis - lyginamasis matuoklis kiaurymių ir vidinių profilių kontrolei (⌀, apvalumo ir cilindriškumo).

Gamybos metu pasitaiko klaidų ir gamybos broko. Tam, kad brokuotas gaminys nepatektų pas užsakovą jis turi praeiti kokybės skyriaus patikrinimus.Taip įmonė užtikrina maksimalų detalių tikslumą.

Kokybės skyriuje man teko tikrinti daug detalių su slankmačiu ir mikrometru. Skaitant detalės brėžinį reikėjo patikrinti ar visos kiaurymės yra tiksliai nutolusios nuo nulinio taško ir ar jų diametras atitinka reikiamus tikslumo reikalavimus.

  • Microsoft Word 359 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (624 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Matavimų praktikos ataskaita: technologiniais gamybos procesai ir metrologinės priemonės
    10 - 3 balsai (-ų)
Matavimų praktikos ataskaita: technologiniais gamybos procesai ir metrologinės priemonės. (2019 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimu-praktikos-ataskaita-technologiniais-gamybos-procesai-ir-metrologines-priemones.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 04:24
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo