Matavimų teorija ir praktika. Kursinis darbas


Dopuski i posadki. Tolerancijos ir suleidimai. Detalių paviršiaus šiurkštumo, formos ir padėties tolerancijų nustatymas. Matavimu praktika ir teorija. Matavimų teorija ir praktika kursinis projektas 14t-23. Vekteris matavimu teorija ir praktika kursinio projekto. Kaip nubresti krumpliarati. Suleidimu ir tolerancijos brezinys. Matavimų teorijos ir praktikos kursinis darbas. Linijinis susilpnejimo koeficientas.

Kursinio projekto užduotis. Užduotis. Detalių suleidimas su įvarža. Tarpiniai suleidimai. Riedėjimo guolių suleidimas. Suleidimai cilindriniams sujungimams. Cilindriniai sujungimai. Cilindrinio sujungimo kalibrai. Srieginis sujungimas ir išdrožinis srieginis sujungimas. Sujungimas išdrožomis. Krumpliaratinės pavaros parametrai. Statistika. Naudota literatūra.

Apskaičiuoti lygiems cilindriniams sujungimams 9-10 suleidimą su įvarža, nubraižyti tolerancijos laukų schemą.

Parinkti išardomam centruojančiam cilindriniam sujungimui 5-12 pereinamą suleidimą, apskaičiuoti tarpų ir įvaržų tikimybę, nubraižyti tolerancijos laukų schemą.

Apskaičiuoti ir pagrįsti riedėjimo guolių suleidimus 3-12 ir 2-3, nubraižyti tolerancijos laukų schemą. Nubraižyti srieginio sujungimo 6-11 ir sujungimo išdrožomis 12-13 tolerancijos laukų išdėstymo schemas, parinkus atitinkamus suleidimus. Nubraižyti detalės 12 darbo brėžinį nurodant matmenų tikslumą, paviršiaus šiurkštumą, reikalingus formos ir paviršių tarpusavio padėties nsliekratis per pleištą suka veleną 11 ir krumpliaratį. Krump9 – ta ir 10 – ta detalėse1=0,9?1011 n/m2(pa), e2=1?1011 n/m2(pa) – gst1=33?107 n/m2(pa) ir st2=40?107 n/m2(pa) – gaubiamosios ir gaubiančiosios detalės medžiagos takumo riba tečia dš=1,2(rzd+rzd) =5(ra1+ra2) – koeficidp – pataisa, kompensuojanti įvaržos susilpnėjimą prie pakartotičia: ds – koeficientas, įvertinantis lyginamojo spaudimo padidėjimą gaiš standartų lentelių pagal paskaičiuotus ir dydžius parenkamas suleidimas Ø, kurio ir (156psl. 49 lent. Dopuski iskylės Ø(79psl. 27 lent. Dopuski i posadki tomas) ir veleno Ø (99psl. 30 lent. Dopuskiparinkti išardomam centruojančiam cilindriniam sujungimui 5-12 pereinamą suleidimą, apskaičiuoti tarpų ir įvaržų tikimybę, nubraižyti tolerancijos laukų schemą.

Tarpiniai suleidimai nuo js iki n skylėms ir nuo js iki n velenams naudojami nejudamiems periodiškai išnarstomiems sujungimams centruoti. Kai sujungimus reikia dažnai ardyti, parenkamas suleidimas su mažesne įvaržos tikimybe. Kai sujungimo darbo sąlygos yra sunkios (smūginis darbas, vibparenkamas suleidimas skylės sistemoje ę40(dopuski i posadki tomas 326 psl. 63 patarpinių suleidimų skaičiavimas - tai tikimybės gauti tarpelį arba įvaržą,nustatymas. Nustatyta, kad linijinių matmenų sklaida pasiskirsto pagal nkai sukasi velenas, vidinis žiedas su velenu jungiamas nejudamuoju, iveržtuoju suleidimu. Tada išorinis žiedas į korpusą istatomas paliekant nedidelį tarpelį arba mažai įveržiamas.

Jeigu sukasi velenas veikiamas pastovaus dydžio ir krypties jėgos, tai vidinis žieparinkę guolio tikslumo klasę bei apskaičiavę apkrovimo intensyvumą fp ir žinodami koks apkrovimas tenka vidiniam ir išoriniam žiedams, remdamiesi rekomendacijomis(31psl. 18 lent. Irpagal fp randamas veleno kuris sukasi tolerancijų laukas.

  • Microsoft Word 501 KB
  • 2011 m.
  • 36 puslapiai (4678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alfa
  • Matavimų teorija ir praktika. Kursinis darbas
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Matavimų teorija ir praktika. Kursinis darbas. (2011 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimu-teorija-ir-praktika-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:50
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo