Matavimų teorijos ir praktikos kursinis projektas


1-10 detalių suleidimas su įvarža, tolerancijos laukų schemos braižymas. Tarpiniai suleidimai. Riedėjimo guolių suleidimas 8-6, 4-6. Suleidimai cilindriniams sujungimams 4-5, 8-9. Cilindrinis sujungimas 4-5. Cilindrinis sujungimas 8. Cilindrinio sujungimo 4-3Kalibrai. Srieginis sujungimas 1-8 ir pleištas 11. Srieginis sujungimas 1-8 M20(. Sujungimas pleištu 11. Krumpliaratinės pavaros parametrai. Statistika. Naudota literatūra.


(p – pataisa, kompensuojanti įvaržos susilpnėjimą prie pakartotinų užpresavimų, nustatoma bandymais (skaičiavimams galima imti nuo 0 iki 10 (m).

čia: (s – koeficientas, įvertinantis lyginamojo spaudimo padidėjimą gaubiamosios detalės galuose, parenkamas pagal grafiką

Iš standartų lentelių pagal paskaičiuotus ir dydžius parenkamas suleidimas Ø, kurio ir

Iš standartų lentelių pagal parinktą suleidimą Ø randami ribiniai nuokrypiai:

Taigi surinkimo metu 93,7 ( visų sujungimų bus su įvarža ir 6,3 ( su tarpeliu.

Pagal lentelę parenku kad korpuso skylės tolerancijos laukas H7, žinant kad išorinis žiedas gauna cirkuliacinį apkrovimą.

Vadinasi vidiniam guolio žiedui parinkus suleidimą k6 yra įvaržos atsiradimo tikimybė

Korpuso ir dangtelio suleidimą parenkame su tarpeliu, kadangi yra papildomas tvirtinimas (varžtas) ir sujungimas nejudamas. Naudojame skylės sistemą H7, kadangi į korpusą statosi guolis, kuriam jau esame parinke suleidimą.

Korpuso ir dangtelio suleidimą parenkame su tarpeliu, kadangi yra judamas sujungimas, kuriam nereikalingas didelis centravimas (įvorė tik prilaiko ašinį atstumą tarp guolio ir krumpliaračio) Naudojame skylės sistemą. Sujungimui nebūtinas ir didelis tikslumas

Kadangi užduotyje neduota, kuri detalė yra pagrindinė (skaičius skliausteliuose), imame pagrindinę 4tą detalę – skylės sistemą..

Darbiniu kalibrų, skirtų tikrinti detalėms, pagaminimo matmenys apskaičiuojami pagal ribines matmenų skaičiavimo formules ir kalibrų pagaminimo tolerancijas. (iš laboratorinių darbų knygos parenkame tolerancijas ir nuokrypius)

Abejuose sujungimuose pleištas atlieka veleno funkcija, o įvorė ir velenas yra gaubiančiosios detalės, todėl atlieka skylės funkciją. Todėl abi sujungimų sistemos yra veleno sistemos.

Kadangi pleištas jungiasi šoninėmis briaunomis su velenu/įvore, todėl nominalusis sujungimo matmuo yra pleišto plotis b.

Pagal kursinio projektavimo knygoje nurodytas lenteles parenkame kontroliuojamų rodiklių kompleksus. Krumpliaratis dirba bendros paskirties reduktoriuje, taigi kontroliuojamų rodiklių kompleksas gali būti toks:

Kinematinio tikslumo - (matuojamojo tarpcentrinio atstumo svyravimo tolerancija) ir (bendrosios normalės ilgio svyravimo tolerancija);

Kabinimosi tolygumo - (matuojamojo tarpcentrinio atstumo svyravimo ant 1 krumplio tolerancija);

Šoninio tarpo - (mažiausias bendrosios normalės vidutinio ilgio nuokrypis) ir (bendrosios normalės vidutinio ilgio svyravimo tolerancija);

Dalijamasis apskritimas Pagal standartą randamos ir apskaičiuojamos krumpliaračio rodiklių reikšmės (parenkamos iš lentelių esančių kursinio projektavimo knygoje)

čia: - matavimo (etaloninio) krumpliaračio krumplių skaičius; - kabinimosi kampas, esant dviprofiliam kabinimui, apskaičiuojamas pagal formulę:

EHs ir EHsu – tikrinamojo ir matavimo (etaloninio) krumpliaračių mažiausi papildomi pradiniai profilio perstūmimo dydžiai,

Reglamentuojamas kontakto dėmės dydžio pagal ilgį ne mažiau kaip 60%, pagal aukštį ne mažiau kaip 45%.

  • Microsoft Word 799 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (3049 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dorota
  • Matavimų teorijos ir praktikos kursinis projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Matavimų teorijos ir praktikos kursinis projektas. (2017 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimu-teorijos-ir-praktikos-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 14:03
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema