Matematika Reiškinių pertvarkymai


Matematika. „Reiškinių pertvarkymai”. Algebriniai reiškiniai. Algebriniai reiškiniai, tai sudaryti iš raidžių ir skaičių. Sveikieji reiškiniai. Sveikaisiais vadinami reiškiniai. Tęsinys. Vienanariai, turintys vienodus raidinius kintamuosius vadinami panašiaisiais nariais. Skliaustų taisyklės. Jei algebriniame reiškinyje vartojami skliaustai. Daugianarių ir vienanarių daugyba. Dauginant vienanarį iš. Reiškinių pertvarkymai. Sudėties pertvarkymo dėsnis a + b = b + a 2 + 3 = 3 +. Sudėties jungimo dėsnis. Priešingų skaičių suma. Reiškinių pertvarkymais. Bet kokio skaičiaus ir 0 sandauga lygi 0 a. Daugybos perstatymo dėsnis a. Daugybos skirstymo dėsnis Dauginant vienanarį iš daugianario. Priešingų skaičių kvadratai. Dviejų skaičių sumos. Skirtumo ir sumos.

Sveikaisiais vadinami reiškiniai, kuriuose yra sudėties, atimties, daugybos, kėlimo natūraliuoju laipsniu arba dalybos iš skaičiaus. Sveikieji reiškiniai yra apibrėžti visoje realiųjų skaičių aibėje R. Sveikieji reiškiniai būna vienanariai arba daugianariai. Skaičių, kintamųjų ir jų laipsnių su natūraliuoju rodikliu sandaugos vadinamos vienanariais, o kelių vienanarių algebrinės sumos — daugianariais. Daugianarį sudarantys vienanariai vadinami to daugianario nariais.

Vienanariai: - 5 , a , x . y2 , 95 ... Daugianariai: b2 – 5a , x3 + 8x – 21 ...

Vienanariai, turintys vienodus raidinius kintamuosius vadinami panašiaisiais nariais. Sutraukiant panašiuosius narius, jų koeficientai sudedami, o kintamieji lieka tokie patys.

Jei algebriniame reiškinyje vartojami skliaustai, tai skaičiuojant arba sutraukiant panašiuosius narius laikomasi šių taisyklių: Jei prieš skliaustus yra pliuso ženklas, tai atskliaudžiant skliaustuose esančių narių ženklai nekečiami: Jei prieš skliaustus yra minuso ženklas, tai atskliaudžiant skliaustuose esančių narių ženklai keičiami priešingais:.

Dauginant vienanarį iš vienanario, koeficientas dauginamas iš koeficiento, o kintamasis iš kintamojo. Dauginant vienanarį iš daugianario, vienanaris dauginamas iš kiekvieno daugianario nario ir gautos sumos sudedamos. * Dauginant daugianarį iš daugianario, kiekvienas vieno daugianario narys dauginamas iš kiekvieno kito daugianario nario ir gautos sumos sudedamos.

Sudėties pertvarkymo dėsnis: a + b = b + a 2 + 3 = 3 + 2 6.

Daugybos skirstymo dėsnis: Dauginant vienanarį iš daugianario, vienanaris dauginamas iš kiekvieno daugianario nario ir gautos sumos sudedamos. * a (b + c) = ab + ac 2(3 + 4) = 2 .

  • MS PowerPoint 198 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (904 žodžiai)
  • Marius
  • Matematika Reiškinių pertvarkymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Matematika Reiškinių pertvarkymai. (2014 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/matematika-reiskiniu-pertvarkymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:16
×