Matematikos funkcijos tyrimas


Funkcijos tyrimas su koordinatemis. Funkcijos lyginumas.

Teorija. Funkcijos apibrėžimo sritis, jos skaičiavimas. Funkcijos lyginumas ir periodiškumas. Lyginumas. Periodiškumas. Tolydumas ir trūkio taškai. Tolydumas. Trūkio taškai. Didėjimas ir mažėjimas. Ekstremumai. Didėjimas ir mažėjimas. Ekstremumai. Iškilumas ir perlinkę taškai. Funkcijos asimptotės. Taškai kuriuose funkcija kerta koordinačių ašis. Grafiko braižymas. Funkcijų tyrimas. Pirmosios funkcijos tyrimas y=(x-1)2(x+2). Antrosios funkcijos tyrimas y= ±. Trečiosios funkcijos tyrimas y=. Literatūros sąrašas.

Funkcija y = f(x) vadinama periodine, jei egzistuoja toks skaičius T ≠ 0, kad kartu su kiekviena argumento x reikšme iš funkcijos apibrėžimo srities reikšmės x-T ir x+T irgi priklauso tos funkcijos apibrėžimo sričiai, be to, yra teisinga lygybė f(x±T) = f(x) .

Skaičius T≠0 vadinamas funkcijos y=f(x) periodu. Jeigu skaičius T yra funkcijos y=f(x) periodas, tai visi skaičiai, kurių pavidalas yra kT, kur kϵZ, k≠0, taip pat yra šios funkcijos periodai, t. y. periodinė funkcija turi begalo daug periodų: … , -3T, -2T, -T, T, 2T, 3T, …

Mažiausias teigiamas periodas (t. y. periodas T) dar vadinamas pagrindiniu. Jis paprastai ir nurodomas, kai kalbama apie funkcijos periodiškumą.

  • Matematika Referatas
  • Microsoft Word 171 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (1584 žodžiai)
  • Saulyte94
  • Matematikos funkcijos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Matematikos funkcijos tyrimas. (2014 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/matematikos-funkcijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:40
×