Matematikos reikšmė mene bei kūrybingumo svarba matematikos moksle


Matematika mene. Matematika ir menas. Matematika dailėje. Matematikos svarba. Matematika tai menas. Ar matematika menas. Kūrybinga matematikos pamoka.

Įvadas. Matematika ir muzika. Matematinis rokas. Matematika ir fotografija. Kūrybingumas matematikoje. Išvados.

Tačiau egzistuoja ir dar viena niša, kurioje matematika užima gana svarbią vietą — tai menas. Apie tai Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas E. Kutka sako: „Menas neatsiejamas nuo matematikos, nes, kaip sakoma, matematika — viso meno pagrindas. Jeigu moki kažką, tarkime, groti, dažnai užtenka žinoti akordus ir kaip juos derinti. Tačiau pritaikęs matematiką gali pasiekti gana daug.“ (E. Kutka, 2010). Šį teiginį iš dalies gali pagrįsti tokie žymūs lietuvių kultūros žmonės kaip rašytojas Dainius Razauskas, instrumentalistas Eimantas Belickas, poetai Eugenijus Ališanka ir Liudvikas Jakimavičius — visi jie baigė matematikos specialybes. Taigi šiame darbe trumpai bandoma apžvelgti matematikos įtaka menui. Tam pasitelkiami pavyzdžiai iš muzikos ir fotografijos sričių. Nors matematikos įtakos galime rasti ir kitose meno šakose, tačiau šios dvi išskirtos iš likusių atsižvelgiant į autorės interesus ir tuo pačiu nenorint per daug išplėsti darbo apimties. Taip pat atskirai svarstomas kūrybingumo vaidmuo matematikoje.

Trumpai tariant, darbo tikslas — pasiremiant keliais pavyzdžiais atskleisti matematikos reikšmę mene bei kūrybingumo svarbą matematikos moksle.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1061 žodžiai)
  • A
  • Matematikos reikšmė mene bei kūrybingumo svarba matematikos moksle
    10 - 1 balsai (-ų)
Matematikos reikšmė mene bei kūrybingumo svarba matematikos moksle. (2013 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/matematikos-reiksme-mene-bei-kurybingumo-svarba-matematikos-moksle.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 18:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo