Matematikos taisyklės konspektas (2)


Vidaus priešiniai kampai. Išorės priešiniai kampai. Vidaus vienašaliai kampai. Išorės vienašaliai kampai. Trikampio lygumo požymiai Pagal dvi kraštines ir kampą tarp jų. Pagal kraštinę ir du kampus prie jos. Pagal tris kraštines. Trikampių panašumo požymiai. Trikampio vidurine linija. Atvirkštinė Pitagoro teorema. Stačiojo trikampio savybės 30 ◦ taisyklė. Smailiojo kampo sinusu. Smailiojo kampo kosinusu. Smailiojo kampo tangentu. Trapecijos vidurinė linija. Apskritimas , skritulys. Apskritimo stygos savybė. Statometrija statmeniu plokštumai.


Susikirtus dviem tiesėm , gaunami 4 kampai. Priešingieji kampai vadinami kryžminiais kampais. Taigi kampai : 2 ,4 ir 1,3 yra kryžminiai (jie yra lygūs).

Iš ištiestinio kampo viršūnės nubrėžus spindulį, tas kampas padalijamas į du kampus. Jie vadinami gretutiniais kampais. Gretutinių kampų didumų suma lygi 180◦

/ AD yra kampo BAC pusiaukampinė, nes perlenkus per AD kampai 1 ir 2 sutaptų.

4 ir 8 , 1 ir 5 , 3 ir 7 , 2 ir 6 – atitinkamieji kampai. ( Jie yra lygūs);

3 ir 5, 2 ir 8 – vidaus priešiniai kampai. (Jie yra lygūs)

4 ir 6 , 1 ir 7 – išorės priešiniai kampai. (Jie yra lygūs)

8 ir 3 , 2 ir 5 – vidaus vienašaliai kampai (kampų suma lygi 180◦)

4 ir 7 , 1 ir 6 – išorės vienašaliai kampai (kampų suma lygi 180◦).

Du trikampiai vadinami panašiais , kai vieno trikampio kampai yra lygūs kito trikampio kampams ir vieno trikampio kraštinės proporcingoms atitinkamoms kito trikampio kraštinėms.

Jei vieno trikampio dvi kraštinės yra proporcingos kito trikampio dviem kraštinėms ir kampai tarp jų lygūs , tai tie trikampiai yra panašieji.

Jei vieno trikampio visos trys kraštinės yra proporcingos kito trikampio atitinkamoms kraštinėms , tai tie trikampiai yra panašieji.

  • Matematika Konspektas
  • Microsoft Word 195 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1187 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kristis
  • Matematikos taisyklės konspektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Matematikos taisyklės konspektas (2) . (2017 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/matematikos-taisykles-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:40
×