Materialinio skatinimo sistema valstybės įmonėje „x miesto regiono keliai“


Materialinis skatinimas. X imones motyvavimo sistemos analize. Materialinis darbuotoju motyvavimas. Personalo motyvavimo sistema x įmonėje. Materialinis darbuotojų skatinimas. Skatinimo priemoniu itaka darbuotojams x imoneje. Darbo skatinimas x imoneje. Materialinės+skatinimo+priemonės. Darbuotojų+motyvavimas+ir+skatinimas. Kada reikia motyvavimo sistemos.

Įvadas. Teorinė dalis. Darbuotojų motyvacija. Darbuotojų motyvavimo būtinumas. Darbuotojų motyvavimo vykdymas. Motyvavimo būdų klasifikacija. Finansinis personalo motyvavimas. Materialinio skatinimo už ir prieš. Kaip vykdomas materialinis skatinimas? Praktinė dalis. Organizacijos aprašymas. Įmonės vadybinė struktūra. Situacijos organizacijoje analizė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.

Svarbią įtaką efektyviai organizacijos veiklai daro darbuotojai. Danguolė šavareikienė ir valentinas dubinas knygoje „integruota vadybos proceso motyvacija“ rašo, kad ūkinės operacijos susideda iš žmonių, produktų ir pelno. Iš esmės ir pastarieji ir visi kiti mano nagrinėti autoriai sutinka su tuo, kad svarbiausia organizacijos dalis čia žmonės, nes be jų kiti du elementai negali būti įgyvendinti. Siekiant kad darbuotojų elgesys būtų kuo naudingesnis įmonei, reikalingas dirbančiųjų skatinimas. Dažniausiai tai susiję su noru dirbti konkrečioje organizacijoje, o norėjimą formuoja poreikiai. Todėl labai svarbu skirti pakankamai dėmesio darbuotojų motyvacijai visų pirma dėl personalo išsaugojimo ir, žinoma, dėl sėkmingos verslo plėtros. Nuo darbuotojų didžiąja dalimi priklauso kada darbas bus atliktas, kokia bus jo kokybė, kiek sąnaudų patirs įmonė.

Mano darbo temos aktualumas yra nenuneigiamas, nes darbuotojų motyvavimas yra laikomas viena iš vadybos funkcijų. Visų valdymo lygių vadovai atlieka planavimo, organizavimo, motyvavimo, kontrolės funkcijas: aukščiausio lygio, vidurinio ir žemiausio, tiesiogiai susijusio su darbininkais.

Vadovas turi išmanyti kaip, kada ir kuriuos darbuotojus reikia motyvuoti (daugiausiai dėmesio savo darbe skirsiu materialiniai motyvavimo sistemai). Personalo vadybos disciplinoje labai svarbu įsigilinti ir į šią sritį, nes mano kaip būsimo vadovo vadovavimas nebus efektyvus be darbuotojų motyvavimo. Yra nustatyta, kad 50 procentų pasitenkinimo darbu lemia darbuotojo santykiai su jo arba jos tiesioginiu viršininku. Tinkamas motyvavimas gerina darbuotojo ir vadovo santykius, didėja darbo efektyvumas. Vadovas daugeliui darbuotojo išlaikymo veiksnių daro įtaką. Motyvavimas ir vadovavimas – pagrindinis įmonės valdymo sėkmės garantas.

Mano darbo tikslas – aptarti materialinio darbuotojų skatinimo sistemas valstybės įmonėje „x miesto regiono keliai“

Mano darbo uždaviniai:

Susipažinti su teorinėmis darbuotojų motyvavimo galimybėmis (konkrečiau materialiniu darbuotojų motyvavimu) ir pastebėti skirtumus bei panašumus skirtingų autorių nuomonėse apie materialinį skatinimą;

Aptarti nagrinėjamą įmonę;

Išsiaiškinti, kokios materialinio motyvavimo priemonės yra naudojamos mano nagrinėjamoje įmonėje;

Įvertinti materialinio motyvavimo sistemą įmonėje ir pateikti pasiūlymus.

Mano darbas susidės iš teorinės temos analizės bei praktinės dalies, kurioje bus aprašoma materialinio skatinimo sistema pasirinktoje įmonėje.

  • Microsoft Word 122 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (6033 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Materialinio skatinimo sistema valstybės įmonėje „x miesto regiono keliai“
    10 - 2 balsai (-ų)
Materialinio skatinimo sistema valstybės įmonėje „x miesto regiono keliai“. (2012 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/materialinio-skatinimo-sistema-valstybes-imoneje-x-miesto-regiono-keliai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:59
×