Matininkas praktikos ataskaita


Gamybinės baigiamosios praktikos ataskaita. Įvadas. Individuali įmonė ,,matininkas“. Darbovietės apibūdinimas. Darbovietės atliekamų darbų apibūdinimas. Atstumą matuojantis „leica disto a3“. Darbų organizavimas. Konkrečiai mano atliktų darbų apibūdinimas ir analizė. Vieno konkretaus atvejo analizė. Metodiniai nurodymai. Išvados. Priedai.

Atlikdamas baigiamąją gamybinę praktiką, Panevėžio mieste IĮ „Aukštaitijos matininkas“, aiškinausi ir mokiausi atlikti šiuos darbus: nekilnojamojo turto kadastro objektų kadastrinius matavimus, nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymus, statinių ir įrenginių žymėjimo atlikimą ir jų padėties schemų bei planų sudarymą. Turėjau galimybę susipažinti ir dirbti su kompiuterine programa „Matininkas – 6“.

IĮ „Aukštaitijos matininkas“ buvo įkurta 2005 m. Panevėžyje. Tuo metu dirbo tik keli darbuotojai, tačiau atsiradus dideliam nekilnojamojo turto judėjimui, ekonomikos augimui ir statyboms, buvo priimta dirbti daugiau darbuotojų. Šiuo metu įmonėje dirba 3 kvalifikuoti (inžinieriai matininkai) ir vienas po kol kas neturintis specialybės, kuris įsidarbino 2011 m. rugsėjo mėnesį.

IĮ „Aukštaitijos matininkas“ 2005 m. pradžioje gavo licencijas, tačiau 2008 m. pasikeitus matininkų kvalifikacijos reikalavimams, įmonėje dirbantys matininkai lankė specialius kursus, kurių pasekoje buvo įgytos individualios licencijos.

2008 m. rugpjūčio 20 d. įgytos šios licencijos (1 priedas):

Įmonė šiuo metu daugiausiai dirba su nekilnojamųjų daiktų kadastriniais matavimais, nors pagal turimas licencijas gali atlikti topografinius ir kartografinius, ir geodezinius darbus. Ši įstaiga atlieka darbus visoje Lietuvoje, bet daugiausisi jų daro Panevėžio mieste bei apskrityje.

IĮ ,,Aukštaitijos matininkas“ naudoja šiuolaikines technologijas – tai kompiuterinę įrangą, bei kompiuterinę programą „Matininkas - 6“, tai yra modernizuota „AutoCAD“ programa.

Klientas atvykęs į įmonę, jį aptarnauja matininkas ir su juo yra kalbamasi apie jo pageidavimus. Jeigu interesantas neatvyksta į įmonę, tai dauguma detalių yra derinama telefonu, bei nuvykus į objekto vietą. Dažniausiai paskambinę klientai telefonu teiraujasi ar įmonė gali atlikti tam tikrus kadastrinius matavimus, geodezinius darbus ir dažniausiai kylantis klausimas, kokia atliekamų darbų kaina. Dažniausiai klientai, kurie nori užsisakyti kadastrinius matavimus, tai atvyksta į įmonę, tada regustruojami, paaiškinama kokių dokumentų reikia, arba kokius veiksmus reikia atlikti, kad būtų galima pradėti matavimus. Kai klientas pateikia reikiamus dokumentus, tada aptariama ir apytiksliai nustatoma darbų atlikimo pabaiga ir kaina. Jeigu interesantas neturi tam tikrų dokumentų kaip: statybos leidimas, pastato projektas ir kt., tai matininkė siunčia jį į statybų įmonę, pas geodezininkus bei projektuotojus. Taip pat paaiškina, kad IĮ „Aukštaitijos matininkas“ tik parengia kadastro bylą, o jau pats klientas nešasi į „Registrų centrą“ ir registruoja.

  • Geodezija Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 1587 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1651 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romas
  • Matininkas praktikos ataskaita
    10 - 4 balsai (-ų)
Matininkas praktikos ataskaita. (2014 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/matininkas-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:24
×