Matricos, determinantai, tiesinių lygčių sistemos


Matricos. Determinantai. Tiesinių lygčių sistemos.

Kur p yra pirmosios matricos stulpelių skaičius ir antrosios matricos eilučių skaičius.

4. Pakelti matricą laipsniu, tai reiškia, tą matricą reikia padauginti pačią iš savęs tiek kartų koks yra jos laipsnio rodiklis. Kelti laipsniu galima tik kvadratines matricas.

Kvadratinė matrica- tai tokia matrica , kurios eilučių skaičius yra lygus stulpelių skaičiui. Žinoma, kad bet kokį skaičių pakėlus nuliniu laipsniu gauname 1. Panaši taisyklė galios ir matricom: kvadratinės matricos nulinis laipsnis yra vienetinė matrica, kurią žymime raide E. Vienetinėje matricoje visi elementai visi kiti elementai lygūs 0.

Nustatome ar sandauga yra galima. Matricos B stulpelių skaičius yra (2), matricos A eilučių skaičius yra (2). Matricos B stulpelių skaičius yra lygus matricos A eilučių skaičiui. Vadinasi sandauga yra galima

Sandaugos matrica turi dvi eilutes ir vieną stulpelį, taip kaip matrica kurią dauginame (A) turi eilučių ir taip kaip matrica iš kurios dauginame (B) turi stulpelių.

sandauga negalima, nes B matrica turi vieną stulpelį, o A matrica turi dvi eilutes. Šiuo atveju matricos yra nesuderintos – stulpelių skaičius nesutampa su eilučių skaičium.

Kelti laipsniu duotą matricą galima, nes ji yra kvadratinė.

Determinantas tai vienas skaičius, priskiriamas matricai. Antros eilės determinantas apskaičiuojamas taip:

Trečios eilės determinantas skaičiuojamas pagal trikampio taisyklę:

  • Microsoft Word 232 KB
  • 2015 m.
  • 30 puslapių (2602 žodžiai)
  • Daiva
  • Matricos, determinantai, tiesinių lygčių sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Matricos, determinantai, tiesinių lygčių sistemos. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/matricos-determinantai-tiesiniu-lygciu-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:43
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo