Mažeikių nafta referatas


Nafta- svarbiausia žaliava. Pažvelkime į naftos cheminę sudėtį. Mažeikiai - stambus naftos perdirbimo centras lietuvoje ir pabbaltijyje. “mažeikių nafta”- šiuolaikinė, besivystanti įmonė. Ab “mažeikių nafta” gaminamų produktų sąrašas (pagal galiojančius standartus). Naftos ir jos produktų sandėliavimas ir transportavimas. Valymo įrenginiai. Kaip susidaro nafta ir dujos?

Su organine medžiaga nusėdo molingos ir dumblingos medžiagos. Ilgainiui šias anglies ir vandenilio prisotintas nuosėdas užklojo naujesni sluoksniai, jos susislėgė ir susidarė argilitų ir molio skalūnų tipo uolienos. Manoma, kad dėl gramzdos padidėjęs slėgis ir atsiradusi kaitra nutraukė bakterijų veikimą, ir galiausiai susidarė angliavandeniliai.

Slėgis ir Žemės plutos judesiai dažnai išspaudžia naftą ir dujas iš tų uolienų, kuriose jos esti susikaupusios ir angliavandeniliai kyla į viršų. Prasisunkusios iki žemės paviršiaus, jos išsilieja. Iki šiol yra daug naftos versmių, pavyzdžiui, povandeninės naftos versmės Kalifornijoje, prie Santa Barbaros (JAV). Kartais angliavandeniliams kilti į viršų trukdo nelaidžios uolienos. Tada jie susitelkia po nelaidžiu sluoksniu slūgsančiose poringose uolienose, vadinamuosiuose kolektoriuose, kuriuos dažniausiai sudaro smėliai, smiltainiai ir klintys.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 284 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1684 žodžiai)
  • Paulina
  • Mažeikių nafta referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mažeikių nafta referatas. (2013 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazeikiu-nafta-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:28
×