Mažieji reaktoriai


Įvadas. Mažųjų reaktorių apžvalga. NuScale Power. Hyperion Power Generetion. Tošibos dizaino 4S. Pebble Bed modulinis reaktorius (PBMR). The Babcock & Wilcox kompanija. Pebble Bed modulinio reaktoriaus darbo analizė. Išvados.

Trumpai aprašysime kai kurių mažųjų reaktorių pagrindines charakteristikas (galia, reaktoriaus matmenis, kuro sudėtį ir t.t.).

NuScale Power yra 45 MW lengvojo vandens reaktorius - modulis, kurio aukštis 18 m ir diametras 4 m. Technologija NuScale leidžia keisti elektrinės dydį: kiekvienas modulis turi savo korpusą ir reaktoriaus sistemą, o taip pat atskirą turbogeneratorių, o tai savo ruožtu leidžia sujungti 12 tokius modulius tam, kad būtų galima gauti daugiau elektros energijos. Taip sujungus 6 modulius galima gauti 270 MW, o sujungus 12 modulių galia padidėja iki 540 MW. Tokio tipo elektrinėse kiekvienas modulis gali būti pašalintas nedarant įtakos kitų modulių darbui. Šis reaktorius yra natūralios cirkuliacijos. Šio reaktoriaus kuras yra urano dioksidas su 4,95% įsodrinimu.

Hyperion Power Generetion bendradarbiaujant su Los Alamos nacionaline laboratorija sukūrė 25 MW galios reaktorių, kuris gamins pakankamai elektros energijos, kad aprūpinti 20 tūks. namų. Šio reaktoriaus aukštis yra 2,5 m, diametras 1,5 m ir jis yra instaliuojamas po žemę, todėl yra neįmanomas radioaktyvių medžiagų nutekėjimas arba kad jis bus panaudotas branduolinių ginklių gamybai. Panašiai į NuSclale dizainą, Hyperiono modiliai gali būti sujungti tam, kad galima būtų gauti daugiau elektros energijos. Šio reaktoriaus aušinimui naudojamas švino ir bismuto eutektinis skystis, kuris nereaguoja su oru ir vandeniu, kai vidutinė išėjimo temperatūra yra 500 0C. Kurą sudaro 19,75 % įsodrinimo urano nitrido (UN) granulės. Šios aukštatemperatūrinės keramikinės granulės gali atskirti plutonį nuo panaudoto kuro.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 1571 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1199 žodžiai)
  • Jekaterina
  • Mažieji reaktoriai
    10 - 3 balsai (-ų)
Mažieji reaktoriai. (2013 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazieji-reaktoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:05
×