Mažieji Saulės sistemos kūnai projektas (2)


Mažieji Saulės sistemos kūnai. Mažieji Saulės Sistemos kūnai - 2006 m. Asteroidai. Asteroidas – mažytė. Saulės sistemoje atrasta tūkstančiai asteroidų (2005 m. Asteroidai skirstomi į klases pagal jų geo­metrinį albedą ir energijos pasiskirstymą atspindėtame Saulės spektre. Asteroidai yra įvairių. Asteroidai elipsinėmis orbitomis skriejantys aplink Saulę. Didžiausia asteroidų koncentracija yra asteroidų žiede. Kai kurių asteroidų orbitos yra labai ištęstos. Lietuviškus pavadinimus turi. Kometos. Kometa – mažas kosminis kūnas (kometoidas). Kometos sandara. Kometą sudaro trys pagrindinės jos dalys branduolys. Kometos uodega susidaro tik kometai priartėjus prie Saulės. Kometos galva Kai kometos branduolys priartėja prie Saulės. Kai kometa dar. Kometų orbita nuolat. Mūsų – Saulės sistemoje – kometos turi ištįsusias elipsines orbitas. Kometų poveikis žemiai gali būtu neigiamas. Meteoroidai. Meteoroidas – aplink. Sąveikaudamas su planetos. Meteoroidai sudaryti daugiausia iš geležies, retesniais atvejais iš anglies. Meteoroidai kasmet atlekia dešimtys tūkstančių tonų į Žeme.


Asteroidai elipsinėmis orbitomis skriejantys aplink Saulę, arti pagrindinės Saulės sistemos plokštumos. Kai kurie asteroidai turi kitokias orbitas ir priklauso kelioms grupėms: Žemės orbitą kertantys arba prie jos priartėjantys asteroidai; Asteroidai skriejantys Jupiterio orbita; Asteroidai su afeliais už Saturno ir Urano orbitų Koiperio-Edžvorto juostos asteroidai ir kt.

Kometų poveikis žemiai gali būtu neigiamas, nes jai viena, kokia atsitrenktų, tai galėtų išnaikinti dali jai nevisa žemės gyvybę. Bet tai mažai tikėtina, nors dabar gyvename tokiu laikotarpiu kai kometos yra aktyvesnės nei paprastai. Bet iš kitos pusės, labai laibai maža tikimybė, kad kometa žudikė trenksis į žeme ir visa gyvybe išnaikins.

Meteoroidai sudaryti daugiausia iš geležies, retesniais atvejais iš anglies.

Meteoroidai kasmet atlekia dešimtys tūkstančių tonų į Žeme. Dauguma įlėkusių į Žemės atmosferą, joje ir išgaruoja. Bet kartais pasitaiko, kad kokia nors dalis nukrenta ir ant Žemės paviršiaus. Taigi jų poveikis nėra labai svarbus ar didelis. Bet aišku kartais nukrinta ir didesni, kurie gali išmušti kelių dešimčių ar šimtų metrų pločio kraterius ir viską aplinkiu sunaikinti. Bet čia sėkmės reikalas.

  • MS PowerPoint 8229 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (868 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dovydas
  • Mažieji Saulės sistemos kūnai projektas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Mažieji Saulės sistemos kūnai projektas (2). (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazieji-saules-sistemos-kunai-projektas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 17:57
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo