Mažieji saulės spinduliai


Mažieji Saulės sistemos kūnai. Asteroidai. Asteroidų žiedas. Asteroidai. Pirmasis asteroidas. Asteroidai pavadinti Lietuviškais vardais. Kometos. Naujos kometos yra pavadinamos jų atradėjų pavardėmis ir pažymimos atradimo metais bei eilės numeriu. Černio-Petrausko kometa. Meteoroidai. Meteorai. Meteoritai. Bolidai. Tai įdomu! Meteoritai Lietuvoje. Atsitrenkdami į Žemę, dideli meteoritai išmuša kraterius, vadinamus – astroblemomis. Arizonos krateris. Astroblemos Lietuvoje. Kaip yra vadinami dangaus šviesuliai su uodegomis? Kokiu Lietuvos miesto pavadinimu nėra pavadintas asteroidas? Kiek meteoritų kritimų buvo užfiksuota Lietuvoje ? Kaip vadinami Saulės sistemos kūnai, kurių skersmuo ne mažesnis kaip 1 km. Koks buvo pirmasis atrastas asteroidas? Kaip vadinami šviesūs ir didelės masės meteorai ? Ką atrado Kazimieras Černis ir Jovaras Petrauskas? Kokioje valstybėje vasario 15d sprogo meteoritas ? Kaip vadinamos kometų liekanos ir asteroidų nuolaužos? Kur nukrito didžiausias meteoritas Lietuvoje ? Atsakymai.


Mažieji Saulės sistemos kūnai Asteroidai Pirmasis asteroidas Asteroidai pavadinti Lietuviškais vardais Kometos Černio-Petrausko kometa Meteoroidai Meteorai Meteoritai Bolidai Meteoritai žemėje Meteoritai Lietuvoje Astroblemos Arizonos krateris Astroblemos Lietuvoje Testas.

Cerera – pirmasis atrastas asteroidas. 1801m. Jo skersmuo 1000km.

Kai kometa priartėja iki ~5 av. prie Saulės, sušalusios dujos (metanas, cianas, amoniakas,  vanduo ir kt.) ima sparčiai sublimuoti, branduolį apsupa dujų skraistė. Kai kometa priartėja iki ~2 av prie Saulės, Saulės vėjas ir trumpabangiai spinduliai išstumia iš komos dalį dujų ir dulkių; jos sudaro vieną ar kelias kometos uodegas, kurios ištįsta per milijonus kilometrų.

Ką atrado Kazimieras Černis ir Jovaras Petrauskas?

Kometomis Klaipėdos 4 Asteroidai Cerera Bolidai Kometą Rusijoje Meteoroidai Ukmergės rajone.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 2278 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (679 žodžiai)
  • Donata
  • Mažieji saulės spinduliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Mažieji saulės spinduliai. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazieji-saules-spinduliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:16
×