Mažo nominalo varžų matavimas, medžiagos tankių matavimas ir svyravimo dėsnių tyrimas


Fizikos laboratoriniai darbai. Darbą priėmė. Mažo nominalo varžų matavimas Tikslas. Uždavinio sprendimas. Darbo priemonės. Darbo eiga. Medžiagos tankio nustatymas darbo tikslas. Teorinis paaiškinimas. Svyravimo dėsnių tyrimas darbo tikslas.


Pagal Omo dėsnį grandinės daliai srovės stiprumas tiesiogiai proporcingas įtampai U ir atvirkščiai proporcingas laidininko varžai R.

Eksperimentiškai nustatyta, kad metalinio laidininko varţa R yra tiesiog proporcinga jo ilgiui l ir atvirkščiai proporcinga jo skerspjūvio plotui S:

proporcingumo koeficientas (priklauso nuo laidininko medžiagos savybių ir temperatūros; jis vadinamas specifine varţa.

Eksperimento metu bus nustatinėjamas proporcingumas tarp įtampos ir srovės skirtingų medţiagų, diametro ir ilgio vieloms. Kiekvienu atveju varţa nustatoma kaip proporcingumo koeficientas:

Pasikartojome Omo dėsnius. Pasikartojau ir susipažinau iš arčiau su savitąja varža. Išmokau taikyti formules , skaičiuoti paklaidą. Pasitikrinome, kad įvairių parametrų ir medžiagų varžos yra skirtingos.

Darbo tikslas:

Liejinio medinio modelio masė 4,0 kg, jo medžio tankis 500 kg/m3. Kokios masės bus žalvario liejinys?

Prisiminėme kaip naudotis mechaninėmis svarstyklėmis. Taip pat prisiminėme turio bei tankio formules. Išmokome ne tik apskaičiuoti tankį, bet ir pagal gautus rezultatus pasitelkus fizikines lenteles - atskirti kokia pasirinktos detalės medžiaga.

2.Paleisti svyruoklę svyruoti nedidele amplitude. Suskaičiuoti, kiek pilnutinių svyravimų n įvyksta per minutę, ir apskaičiuoti periodą T=t/n.

4.Pakartoti bandymą keturis kartus, keičiant svyruoklės ilgį ir masę.

5.Apskaičiuoti gautųjų rezultatų vidurkį. Laikant, kad mūsų platumoje g=9,81 m/s2, apskaičiuoti paklaidas.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1235 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Mažo nominalo varžų matavimas, medžiagos tankių matavimas ir svyravimo dėsnių tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Mažo nominalo varžų matavimas, medžiagos tankių matavimas ir svyravimo dėsnių tyrimas. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazo-nominalo-varzu-matavimas-medziagos-tankiu-matavimas-ir-svyravimo-desniu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:52
×