Mažoji bendrija Ar verta steigti šiuo metu?


Mažoji bendrija Ar verta steigti šiuo metu? Mažosios bendrijos. Ar verta steigti šiuo metu? Mažųjų bendrijų ir jos narių mokesčiai. M. Mažųjų bendrijų įstatymo pakeitimai. Literatūros sąrašas.


Taigi, kuo patraukli naujoji verslo forma? Visų pirma, mažųjų bendrijų kapitalas formuojamas iš narių įnašų, tačiau šio tipo ūkiniams subjektams nėra nustatytų minimalaus kapitalo reikalavimų. Dėl šios priežasties  mažųjų bendrijų steigimas reikalauja mažiau pradinių investicijų lyginant su uždarąja akcine bendrove. Individualiai įmonei kaip ir mažajai bendrijai nėra taikomas kapitalo reikalavimas, tačiau individualios įmonės savininkas rizikuoja visu savo asmeniniu turtu. Priešingai, mažosios bendrijos narių atsakomybė yra ribota ir jie gali prarasti tik tą turtą, kuris buvo perduotas mažajai bendrijai. Taipogi, mažosios bendrijos nariai metų bėgyje gali gauti lėšų. Tokios išmokos yra dviejų rūšių – tai lėšos asmeniniams poreikiams ir pelno dalis už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį. Ta dalimi, kurią narys gavo lėšų kaip avansu išmokamą pelną, mažinamas pelnas už finansinius metus. Tačiau, jei suma gauta kaip avansu išmokamas pelnas viršija nario pelno dalį už finansinius metus, arba tais metais mažoji bendrija patiria nuostolį, jis perviršį privalo grąžinti. Taigi, mažosios bendrijos nariui nebūtina sudaryti darbo sutarties, norint gauti lėšų.

Sveikatos draudimo įmoka (PSD) – 9 proc. nuo sumos nuo kurios yra skaičiuojamos jų socialinio draudimo įmokos ir mokama kartą per mėnesį.

Įvertinus visus mažųjų bendrijų pliusus ir minusus ši verslo forma vis tiek išlieka patraukli tiems, kurie patenka į išimčių sąrašą, kurie atleidžiami nuo privalomų „Sodros“ mokesčių, jei su darbo santykiais tą mėnesį neišsiima jokių lėšų. Kitais atvejais prieš steigiant mažąją bendriją reikėtų labai gerai apgalvoti ar kiekvieną mėnesį bus gaunamos pajamos ir ar jų užteks einamiesiems įsipareigojimams padengti, tačiau jei veikla sezoniška, o asmuo norintis kurti savo verslą nepatenką į sąrašą asmenų, kuriems taikomos lengvatos, vertėtų rinktis kitą verslo formą.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1447 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Mažoji bendrija Ar verta steigti šiuo metu?
    10 - 2 balsai (-ų)
Mažoji bendrija Ar verta steigti šiuo metu?. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazoji-bendrija-ar-verta-steigti-siuo-metu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 03:23
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo