Mažoji bendrija Teisinė verslo organizavimo forma


Teisinė verslo organizavimo forma – Mažoji bendrija. Teisinės formos sąvoka (apibrėžimas). Steigėjai/dalyviai (fiziniai asmenys, fiziniai ir (ar) juridiniai asmenys). Dalyvio atsakomybė už juridinio asmens prievoles. Minimalus kapitalo dydis. Kapitalas ir įnašas. Vidinė įmonės valdymo sistema. Pelno paskirstymas. MB privalumai lyginant su kitomis teisinėmis formomis. MB trūkimai lyginant su kitomis teisinėmis formomis. Išvados. Literatūra.

Mažosios bendrijos steigėjais gali būti tik fiziniai asmenys. Mažosios bendrijos steigėjų gali būti ne daugiau kaip 10. Jeigu steigėjas yra vienas asmuo, tuomet sudaromas mažosios bendrijos steigimo aktas ir parengiami mažosios bendrijos nuostatai. Jeigu steigėjų daugiau nei vienas, sudaroma mažosios bendrijos steigimo sutartis ir parengiami mažosios bendrijos nuostatai. Šiuos dokumentus pasirašo visi steigėjai ar jų įgalioti asmenys. Pagal naujus reikalavimus mažosios bendrijos steigimas yra supaprastintas – ji gali būti steigiama elektroniniu būdu naudojant pavyzdinius steigimo dokumentus.

MB įstatymas patvirtina, kad pagrindinis MB valdymo organas yra narių susirinkimas, kurio metu vienas iš narių yra paskiriamas MB atstovu, kuris atlieka vadovo funkcijas. MB gali pasirinkti vieną iš valdymo struktūrų – vien tik narių susirinkimą arba narių susirinkimą ir vadovą, su kuriuo būtų sudaroma sutartis ir jam mokamas atlyginimas. Vadovas turi būti įrašytas į nuostatus, kuriuose turės būti nurodyta kokių sprendimų jis negalės priimti. Svarbiausius sprendimus nariai priima balsuodami. Vienas MB narys turi vieną balsą, nepriklausomai nuo jo įnašo dydžio. MB sprendimas laikomas priimtu, kai už jį balsuoja daugiau nei pusė visų MB narių. Tačiau norint paskirstyti metinį pelną reikia ne mažiau nei dviejų trečdalių balsų. O norint paskirstyti už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį pelną ar norint priimti naujų narių, privaloma, kad visi nariai balsuotų vienbalsiai.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 65 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (701 žodžiai)
  • Ieva
  • Mažoji bendrija Teisinė verslo organizavimo forma
    10 - 8 balsai (-ų)
Mažoji bendrija Teisinė verslo organizavimo forma. (2015 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazoji-bendrija-teisine-verslo-organizavimo-forma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:14
×