Mažoji Lietuva XVI amžiuje


Mazoji lietuva skaidres. Mazoji lietuva referatas. Skaidres apie mazaja lietuva. Mazoji lietuva rasinys. Skaidres mazoji lietuva. Referatas apie mazaja lietuva. Mazoji lietuva apsvietos laikais. Lietuva 16 amziuje rasinys. Referatai apie lietuva. 19 tema mažoji lietuva xvi xvii.

Mažoji Lietuva Prūsijos kunigaikštystėje (1525-1701). Reformacija. Kultūrinis gyvenimas mažojoje Lietuvoje valdant kunigaikščiui Albrechtui Brandenburgiečiui. Naudota literatūra. Po lietuvių bei žemaičių krikšto ir Žalgirio mūšio Kryžiuočių ordinas pasidarė nereikalingas. Palengva kilo nepasitenkinimas Ordino valdžia net pačioje jo valstybėje, ir 1454 m. sukilę miestai, bajorija ir vyskupai pasidavė Lenkijos karaliui Kazimierui. Norėdamas išgelbėti savo valstybę Ordinas dar kariavo su lenkais net 13 metų, bet pagaliau turėjo padaryti labai negarbingą tvarką: 1466 m. Torno taika jis atidavė Lenkijai visą Pavyslį ir savo sostinę Marijenburgą, o magistras persikėlė į Karaliaučių. Tuo pat metu galingiausias Ordino žemių vyskupas (Varmijos) taip pat pasidavė Lenkijai. Tuo būdu Ordino žemės labai sumažėjo.

Po Lietuvių bei ˛emaičių krik

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1489 žodžiai)
  • Rapolas
  • Mažoji Lietuva XVI amžiuje
    10 - 3 balsai (-ų)
Mažoji Lietuva XVI amžiuje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazoji-lietuva-xvi-amziuje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 03:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo