Mažvydas analizė ir interpretacija


Mažvydas ir prometejas. Mažvydas prometėjas. Mazvydo charakteristika. Marcinkevicius mazvydas 1 dalies analize. Mazvydas kasparas. Mazvydas kasparas interpretacija. Kasparas drama mazvydas. Prometejas kuo panasus i mazvyda. Mazvydo ir kasparo charakteris. Prometėjas mažvydas stoja.

Justino Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ ištraukos analizė ir interpretacija.

Tačiau analizuojamoje ištraukoje Mažvydą matome ne kaip tautos didvyrį, kleboną, o kaip tėviškosios pareigos neatlikusį ir dabar dėl to kenčiantį žmogų. Ištraukos pradžioje, Mažvydo ir Kasparo dialogas sunkiai rutuliojasi, Mažvydas, kaip išduoda leitmotyvas, nesąmoningai abejingai bendrauja su Kasparu. Neleidęs Kasparui nieko pasakyti, Mažvydas pradeda kvosti jį apie tai, kaip žiedas atsiduręs pas jį. Kasparui pamažu atskleidžiant žiedo atsiradimo detales kyla įtampa, Mažvydas vis labiau jaudinasi, tačiau vis dar stengiasi neparodyti susijaudinimo, todėl jo klausimai trumpi. Išgirdęs kas yra Kasparo motina, jis nebeišlaiko įtampos, krenta į kėdę, o retoriškas „ O Viešpatie...“ ir pauzė po šio pasakymo išduoda, jog Mažvydas yra apstulbęs ir dar nežino ką pasakyti. Jis supranta, jog Kasparas gali būti jo sūnus. Kasparo pasirodymas sujaukė nusistovėjusį klebono gyvenimą, ir tai suvokdamas Kasparas, pasisiūlo išeiti. Tačiau, kad ir koks susijaudinęs Mažvydas bebūtų, jis paprašo sūnų pasipasakoti. Jam pradėjus pasakoti apie motiną, Mažvydas įsitikina, kad jis yra jo sūnus. Nenorėdamas jaustis kaltu dėl to, kad sūnus nejautė tėviškosios meilės, Mažvydas bando kaltinti jį patį palikus motiną, tačiau Kasparo pasakyti žodžiai „Taip kaip ir tu“ yra ne tik atkirtis Mažvydui, tai yra ir jam užkraunama tėviškoji pareiga.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (689 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dri
  • Mažvydas analizė ir interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Mažvydas analizė ir interpretacija. (2013 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/mazvydas-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:37
×