Measuring employment and unemployment


Employment. Unemployment. The Labor Force Participation Rate. Problems With the Unemployment Rate. How Unemployment Is Defined.

When a neighbor loses his job-recession. When you lose your job - depression. So, everyone can apply to himself this expression and then decide it this true or not.

EU28 unemloyment got better in 2014 than in 2013 by 258 000 people

Žmonėms patinka gyventi stabilios ekonomikos sąlygomis, kai nedarbo lygis yra žemas, o kainos kyla nedaug. Nedarbas trikdo pavienius asmenis ir šeimas. Žmonės nenori nežinios dėl ateities pajamų. Stabilios kainos leidžia jiems planuoti išlaidas – ar tai būtų namo pirkimas, ar taupymas vaikų išsilavinimui. Informacija apie ekonomikos „sveikatą“ pateikiama ekonomikos rodikluose, kurie pasako, kas jau įvyko ir kas greičiausiai įvyks.

Šalies ekonomika nuolat kinta. Ekonomistai ir verslo analitikai labai atidžiai stebi ekonomikos pakyčius, kuriuos parodo ekonomikos rodikliai. Šie skirtingų ekonomikos dalių įvertinimo kriterijai padeda sužinoti, kas ūkyje įvyko, ir spėti, kas greičiausiai įvyks ateityje.

Vienas iš tokių rodiklių yra bedarbio pašalpos prašymas. Žmonės, kurie netenka darbo, užpildo prašymą gauti nedarbo draudimo išmoką. Tai vadinama bedarbo pašalpos prašymu. Jei šių prašymų skaičius mažėja, tai rodo, kad ekonomika auga. Ir atvirkščiai, kylant prašymų skaičiui, visi supranta, jog nedarbo lygis dideja. Tai- ženklas, kad ekonomika gali pereiti į nuosmūkio etapą.

Nedarbo lygis – tai bedarbių skaičiaus ir darbo jėgos santykis. Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės nedirba, todėl yra išskiriami kai kurios nedarbo rūšys:

-nedarbas, sukeltas laikinųjų aplinkybių-sezoninis nedarbas-struktūrinis nedarbas-ciklinis nedarbas

Kaip ir kiekvienas žmogus. Ekonomistai nori, kad nedarbo išvis nebūtų. Tačiau vadinamas visiškas užimtumas dar nereiškia, kad nedarbas panaikintas. Tekamasis ir struktūrinis nedarbas yra neišvengiami, o jų sumą ekonomistai vadina natūraliuoju nedarbo lygiu.

Kai tikrasis nedarbo lygis yra lygusnatūlariam lygiaui, sakoma, kad ekonomikoje yra visiškas užimtumas. Natūralusis nedarbo lygis nėra fiksuojamas ir dėl to sunku pasakyti, kiek žmonių neturi darbo dėl to, kad keičia darbo vietą, ieškodami geresnio darbo, ie kiek žmonių galėtume priskirti vadinamųjų struktūrinių bedarbių kategorijai.

Vienas iš vyriausybės uždavinių yra stabilizuoti ekonomiką. Kiekviena vyriausybė norėtų, kad šalyje nebūtų nedarbo. Ekonomistai ir verslo analitikai atidžiai stebi ekonomikos pokyčius. Nemažai statistinių duomenų – ekonomikos rodiklių – leidžia spręsti apie ekonomikos „sveikatą“. Tokie rodikliai kaip bedarbio [ašalpos prašymai suteikia papildomos informacijos apie ekonomikos būklę.

People like to live in a stable economy, where the unemployment rate is low, and prices are rising slightly. Unemployment makes confused individuals and families. People do not like uncertainty about future income. Stable prices allows them to plan expenses - whether to buy a home or start saving on children's education. Information about the economic "health" provides economic indicators which tell what has happened and what is likely to happen.

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3406 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ksenija
  • Measuring employment and unemployment
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Measuring employment and unemployment. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/measuring-employment-and-unemployment.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 15:32
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo