Mechanikos konspektas (3)


Strypinės sistemos laisvės laipsnių skaičius ir pastovumo tikrinimas. Paprasčiausi rėmai ir jų vidinės jėgos lenkimo momentų , skersinių jėgų , ašinių jėgų diagramos. M diagramos išoriniai požymiai. Skersinių jėgų Q diagramos išoriniai požymiai. Ašinių jėgų N diagramos išoriniai požymiai. Sudėtinių rėmų ir sudėtingų rėmų skaičiavimas. Infliuentės sąvoka ir paprasčiausių sijų infliuentės. Plokščios santvaros kinematinė analizė ir prielaidos , daromos prieš santvaros skaičiavimą. Santvarų skaičiavimas pjūvio Riterio metodu. Riterio būdas. Riterio taškas. Strypų įrąžų infliuentės. Normaliniai įtempiai tempiamose ir lenkiamose sijose. 16. Tangentiniai įtempiai lenkiamose sijose. Normaliniu įtempiu. Tangentiniais įtempiais. Statiškai neišsprendžiamos sistemos. Statinio neišsprendžiamumo laipsnis. L = 3g 2k c. K Š. Pagrindinės sistemos parinkimas skaičiuojant jėgų metodu. R = 3K – Š. Jėgų metodo kanoninės lygtys. Suminė momentų diagrama ir jos deformacinė kontrolė. X1 , x. X1 , X2 ,. Xk. Yra kitas kelias. Ms = M1X1 + M2X2 +. + Mk Xk + MF. Poslinkių metodo esminės prielaidos ir nežinomųjų skaičius. Poslinkių metodo pagrindinė sistema ir kanoninės lygtys. Poslinkių metodo lygčių koeficientai ir laisvieji nariai.


Laisvės laipsniai – nepriklausomi parametrai, kuriuos kūnas ar sistema gali keisti judėdamas. Vienas laisvas kūnas, arba grandis, plokštumoje turi tris laisvės laipsnius. Jei tokių laisvų grandžių yra G, tai kūnų sistema turi 3G laisvumo laipsnių. Reikėtų 3G judesio lygčių, aprašančių tokios sistemos judėjimą, arba 3G statikos pusiausvyros lygčių, aprašančių tų kūnų pusiausvyrą, jei visi kūnai nejuda, yra pusiausviri.jei kūnai ne visai laisvi, o susieti tarpusavyje, tai judesio arba pusiausvyros lygčių reikės mažiau, nes kūnus siejantys ryšiai sumažina tų kūnų laisvę judėti. Dažnai grandys būna sujungiamos lankstais. Lankstas leidžia tik posūkius, o poslinkius suvaržo dviem kryptimis – todėl vienas lankstas, jungiantis dvi kūnų sistemos grandis, sumažina laivės laipsnių skaičių dviem. Jei G kūną jungia N lankstų tai kostrukcija turi 3G-2N laisvės laipsnių. Pusiausvirus kūnus riboja ir atramos, kokiu skaičiumi

sumažės laisvės laipsnių skaičius priklauso nuo atramos tipo. Bet koks suvaržymas, aprašomas viena atramine reakcija, sumažina laisvės laipsnių skaičių vienetu. Jei visose atramose yra C reakcijų, tai visos kostrukcijos laivės laipsnių skaičius:

G – grandis – vientisas bet kokios konstrukcijos plokščias kūnas.

N – paprastas lankstas jungia dvi grandis.

C – atraminiai ryšių skaičius.

Pastovumo tikrinimas Jei L = 0 tai reiškia, kad toji konstrukcija gali būti statiškai

sprendžiama. Ji gali būti nestabili, akimirksniniai judri. Vienos grandies trijų atraminių

ryšių kryptys negali susikirsti viename taške. Toks atvejis vadinamas akimirksninis

kintamumas. Negalima skaičiuoti, nes sistema suksis, deformuosis. Trijų ryšių kryptys

negali būti lygiagrečios. Negalima skaičiuoti, nes neatlaikys apkrovos iš šono.

Paimame dvi grandis, apskaičiuojame, kiek reikia atramų, kad sistema būtų pusiausvyra.

Atramas galime išdėstyti 3 skirtingais būdais. Reikia parinkti tokį būdą, kad sistema

būtų netik pusiausvyra bet pastovi, nejudri (geometriškai tinkama).

1. Sujungus dvi grandis šarnyru, laisvės laipsnių skaičius sumažėja dviem vienetais.

2. Atraminiai ryšiai mažina laisvės laipsnių skaičių tiek vienetų, kiek šių ryšių yra.

3. Jei absoliučiai kietas kūnas plokštumoje yra pusiausviras, tai visų tą kūną veikiančių jėgų projekcijų suma į bet kurią ašį lygi nuliui ir visų jėgų momentų suma apie bet kurį tašką lygi nuliui.

5. Visos kitos – tų trijų lygčių tiesinė kombinacija. Tos papildomos lygtys gali būti rašomos norint patikrinti sprendimą ir vadinamos kontrolės lygtimis arba lygybėmis. Jų gali būti parašyta bet koks skaičius.

  • Mechanika Konspektas
  • Microsoft Word 439 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2388 žodžiai)
  • Ramūnas
  • Mechanikos konspektas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Mechanikos konspektas (3). (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanikos-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:38
×