Mechanikos pagrindai konspektas


Statikos objekstas ir sąvokos. Ekvivalentiškos jėgų sistemos. Ryšiai ir jų reakcijos. Trijų jėgų teorema. Geometrinis jėgų sudėties būdas. Susikertančių jėgų atstojamoji. Jėgos projekcija į ašį. Jėgos momentas centro arba taško atžvilgiu. Jėgos momento centras. Jėgos momento kryptis. Susikertančių jėgų sistemos pusiausvyra. Lygiagrečių jėgų sudėtis. Jėgų poros momentas. Jėgų porų ekvivalentiškumas. Jėgų porų sudėtis. Jėgų porų pusiausvyros sąlyga. Būtina ir pakankama sąlyga. Algebrinė jėgų porų momentų suma turi būti lygi nuliui. Plokščiosios jėgų sistemos redukavimas į paprasčiausią pavidalą. Bet kokios plokščios jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Stiprumas. Standumas. Stabilumas. Medžiagų atsparumo uždaviniai. Leistinosios apkrovos nustatymo. Skaičiuojamosios schemos sudarymas. Pagrindiniai apkrovų tipai. Tempimas ir gniuždymas. Stiprumo sąlyga tempiant. Grynasis ir skersinis lenkimas. M = const , Q =. ≠ const , Q ≠. Stiprumo sąlyga lenkiant. Stiprumas skirtinguose medžiagų atsparumo uždaviniuose.


Jėga – vadiname bet kokį poveikį, išjudinantį kūną arba keičiantį jo greitį.

Jėgą apibūdina 3 parametrai: jos didumas, veikimo taškas ir kryptis.

Jėgų sistema – tai kūną veikenčių jėgų visuma. Gali būti plokščioji arba erdvinė.

Tokios jėgų sistemos, kurias pakeitus viena su kita, nepasikeičia jų veikiamo kūno būsena.

Taip vadinama to paties dydžio jėga kaip ir atstojamoji, veikianti toje pat tiesėje, bet priešinga kryptimi.

Remiantis trečiąja aksioma, jėgas ne tik galima sudėti, bet ir turimą jėgą išskaidyti į dvi dedamąsias jėgas (komponentus). Jėgos skaidymas į komponentus yra geometrijos uždavinys, kai turint vieną trikampio kraštinę ir du kampus, turime apskaičiuoti likusių dviejų kraštinių ilgius.

Taškas O, apie kurį jėgos suka kūną, vadinamas momento centru.

Vienoje plokštumoje veikiančių susikertančių jėgų sistema bus pusiausvyra, kai sudarytas iš šių jėgų daugiakampis yra uždaras (R=0).

Tai vektorius, statmenas poros veikimo plokštumai ir nukreiptas taip, kad iš jo viršūnės sukimasis vyktų prieš laikrodžio rodyklę. Poros momentas charakterizuoja jos sukamąjį poveikį kūnui.

Jėgų poras pakeičiame kitomis trimis jėgų poromis (P1,P1′), (P2,P2′), (P3,P3′) su bendru petimi d ir tokio pat dydžio momentais

Mokslas, kuris nagrinėja Kietus kūnus (konstrukcinius elementus), kurie veikiami išorinių jėgų deformuojasi.

Statinėmis vadinamos apkrovos, kurių skaitinė reikšmės (vertės), kryptis ir pridėjimo vieta nesikeičia arba keičiasi lėtai ir nepastebimai.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1201 žodžiai)
  • Kolegija
  • Just
  • Mechanikos pagrindai konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mechanikos pagrindai konspektas . (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanikos-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:31
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo