Mechanikos praktika


Sriegimo technologija. Metalo lyginimas ir lenkimas. Sriegio sriegimas. Metalu sriegimas. Sriegiu darymas. Metalo sriegimas. Tekinimo stakliu derinimas. Išorinio sriegio darymas. Šaltkalviškos operacijos. Metalo tekinimo staklės sriegio darymas.

Tekinimas. Saugaus darbo su tekinimo staklėmis taisyklės. Tekinimo staklių konstrukcijos. Naudojami pjovimo įrankiai, įtaisai. Staklių derinimas darbui. Sriegimas. Sriegių apdirbimo būdai ir sriegimo įrankiai. Sriegikliai. Sriegpjovės. Sriegimo galvutės. Suvirnimas. Metalu suvirinimas. Dujinis suvirinimas. Kontaktinis suvirinimas. Deguoninis metalų pjovimas. Universalusis pjautuvas-suvirinimo degiklis. Degikliai, dujinio suvirinimo liepsna ir suvirinimo technologijos. Balionai, jų ventiliai ir reduktoriai. Dujų balionų identifikavimas. Aukštatemperatūrinis litavimas. Šaltkalvystė. Šaltkalviškos operacijos:. Metalo pjovimas. Žymėjimas. Kirtimas. Lyginimas ir lenkimas. Gręžimas. Gilinimas ir gremžimas. Skilių plėtimas. Sriegimas. Kniedijimas. Išdildymas ir pritaikymas. Pritrynimas ir išbaigimas. Litavimas. Frezavimas. Matavimo prietaisai.

Daugiausiai taikomi mašinų detalių sujungimai yra srieginiai. Srieginiai sujungimai plačiai naudojami mašinose, mechanizmuose, nes jie paprasti ir patikimi, patogu reguliuoti jų įvaržą. Juos galima išardyti ir surinkti nekeičiant detalių.Sriegimu vadinamas sriegių darymas detalių ruošinių išoriniuose arba vidiniuose paviršiuose, nuimant drožlę.Sriegiai būna dviejų rūšių: išoriniai ir vidiniai.Šių rūšių sriegiai sriegiami rankiniu būdu ir staklėmis.Visų sriegių pagrindinei elementai yra šie: sriegio profilis, profilio kampas, profilio aukštis, sriegio žingsnis, išorinis, vidutinis ir vidinis skersmuo. Pagrindinis sriegimo įrankis yra sriegiklis,Rankinis sriegimas – nenaši daug darbo reikalaujanti operacija, todėl kur tik galima stengiamasi jį mechanizuoti.Didelių detalių procesą mechanizuojant ir montuojant (surenkant) gaminius, naudojami specialūs rankiniai mechanizuoti įrankiai: elektriniai pniaumatiniai sriegtuvai bei elektriniai ir pniaumatiniai gręžtuvai su specialiais antgaliais.

  • Microsoft Word 6121 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (5078 žodžiai)
  • Universitetas
  • Oleg
  • Mechanikos praktika
    10 - 1 balsai (-ų)
Mechanikos praktika. (2012 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanikos-praktika.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 15:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo