Mechaninė energija potencialinų jėgų laukai


Energija – tai bendras kiekybinis materijos judėjimo ir sąveikos matas. Darbas – Energija – Jėgų laukas. © doc. dr. Vytautas Stankus, Fizikos katedra, KTU. Kūnams veikiant vienas. Mechaninis Darbas. Nekintant laike ir erdvėje jėgai atliekamas darbas yra vadinamas pastovios jėgos darbu. Pastovios jėgos darbas. Jėga, atliekanti darbą gali kisti laike ir erdvėje. Kintamos jėgos darbas. Materialusis taškas juda. Kinetinė energija. Naudojant kinetinės energijos išraišką materialiam taškui. Besisukančio kūno kinetinė energija. Kūnai gali sąveikauti (veikti vienas kitą jėga) dviem būdais Kontaktiniu būdu. Potencialinės jėgos kūną, esantį jėgų lauke. Potencinė energija. Potencinę energiją turi ne tik kūnai esantys jėgų lauke. Tampriai deformuoto kūno potencinė energija. Tarkime i-oji dalelė, veikiama potencialinių jėgų atstojamosios ir nepotencialinių jėgų atstojamosios. Energijos tvermės dėsnis. Tarkime dalelė, veikiama potencialinės jėgos pasislenka Potencialinės jėgos atliktas elementarus darbas. Potencialinės jėgos ir potencinės energijos ryšys. Įstatę į. Ši lygtis parodo kiekybinį potencialių jėgų ir potencinės energijos sąryšį erdvėje. Centrinių jėgų laukas. Jeigu jėgų laukas Bet kokiame lauko taške esančius masės mi (i=1. Gravitacijos laukas – jo stipris. Visuotinės traukos dėsnio vektorinė išraiška Antro kūno masę nukėlę į kitą pusę gausime dydį. Gravitacijos laukas – jo potencialas. Gravitacijos laukas, perkeldamas m masės kūną iš padėties R į padėtį R+h.

Elementarusis poslinkis erdvėje išsiskaido į komponentes, todėl:.

© doc. dr. Vytautas Stankus, Fizikos katedra, KTU.

Materialusis taškas juda erdvėje veikiamas atstojamosios jėgos: Taško poslinkis per nykstamai trumpą laiką dt yra: Tuomet atliekamas elementarus darbas:.

Atstojamosios jėgos darbas yra lygus tam tikro fizikinio dydžio, susijusio su kūno mase ir greičiu, pokyčiui.

Jeigu tas pokytis teigiamas, darbas buvo atliktas padidinant kūno greitį. O jeigu v1 buvo lygus nuliui, darbas buvo atliktas perduodant m masės kūnui, energijos kiekį, kad jis įgytų greitį v2 arba v. Ši kūnui suteikta energija vadinama Kinetine energija ir žymima:.

Yra lygus potencialinės energijos pokyčiui, kurį galima išskaidyti į komponentes:.

Gravitacijos laukas, perkeldamas m masės kūną iš padėties R į padėtį R+h, lygus:.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 182 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (604 žodžiai)
  • Karolis
  • Mechaninė energija potencialinų jėgų laukai
    10 - 3 balsai (-ų)
Mechaninė energija potencialinų jėgų laukai. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanine-energija-potencialinu-jegu-laukai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:31
×