Mechaninės vibracijos


Mechaniniai virpesiai. Rankas veikianti vibracija. Ranku vibracinis sindromas. Vibracijos liga. Mechaniniai virpesiai namu darbas. Neperiodiniai virpesiai. Trambuote. Mechanine vibracija. Vibraciju poveikis. Masinoje persiduoda vibracija.

Žinios apie mechanines vibracijas ir smūgius. Mechaninių vibracijų poveikis žmogui ir jo įvertinimas. Kokių priemonių privalo imtis darbdavys, kad apsaugotų jus nuo vibracijos keliamos rizikos. Rekomendacijos vibracijoms mažinti. Pagrindiniai techniniai vibrosaugos metodai. Mechaninių virpesių mažinimas izoliuojant. Priedai. Didžiausi leidžiami pagreičio dydžiai ir lygiai.

Mechaninė vibracija (virpesiai, virpėjimas) – mechaniniai sistemos (mašinų, mechanizmų ir pan. ) taškų svyravimai dėl jų svo¬rio centro ar simetrijos ašies judesių arba dėl jos, esant statinei būklei, turė¬tos formos kitimo.

Dažniausiai sąvoka “mechaninė vibracija” suprantama kaip mašinos, technologinio proceso nepageidaujamas rezultatas, lemiantis gyvojo subjekto saugą ir sveikatą, taip pat mašinų darbo patikimumą, konstrukcijų patvarumą ir pan.

Mechaninai virpesiai yra periodiniai, pvz. , sinusiniai ir neperiodiniai, pvz. , stochastiniai, pastovūs, kintantys, impulsiniai, plataus ir siauro dažninio diapazono. Išskirtina mechaninių virpesių forma – smūgiai.

Rankas veikianti vibracija – tai perduodami į rankas kenksmingi darbuotojo sveikatai mechaniniai virpesiai. Rankas veikianti vibracija persiduoda į jūsų rankas, kai jūs dirbate su vibruojančiais darbo įrankiais. Ilgalaikė rankas veikianti vibracija gali sukelti pirštų, plaštakų, rankų vibracinį sindromą, riešo kanalo sindromą, mažinti darbingumą ir komfortą. Rankų vibracinis sindromas pažeidžia pirštų, plaštakų, rankų kraujagysles, kapiliarus, nervus, raumenis ir sąnarius. Riešo kanalo sindromas tai nervų liga, pasireiškianti skausmu, dilgčiojimu, tirpimu, silpnumu atskirose rankų dalyse, kurią sukelia rankas veikianti vibracija ir kiti įvairūs kenksmingi veiksniai. Dažniausiai veikia rankiniais įrankiais dirbančius darbuotojus (pneumatinės trambuotės, kaltai, kūjai, grąžtai, šlifavimo mašinos, rankiniai benzopjūklai ir kt. ). Dirbančiojo rankas veikia ne tik vibracija, bet ir atatrankos jėga bei šaltis.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 64 KB
  • m.
  • 8 puslapiai (1533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • Mechaninės vibracijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Mechaninės vibracijos. (2012 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanines-vibracijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:35
×