Mechaniniai jutikliai Judesio parametrų matavimas


Ir 2 KLAUSIMAS Mechaniniai jutikliai ir keitliai – tamprieji elementai. Metaliniai būna dviejų tipų. Keitliai su periodiniu išejimo signalu. Transformatoriniai poslinkių keitliai. Diferencinis transformatorinis matuoklis. Transformatorinis kampo keitlys. Tiesinių poslinkių diferencinis transformatorinis keitlys. Indukciniai keitliai –. Sūkurinių srovių keitliai. Pjezoelektriniai pagreičių keitliai. Holo jutikliai ir magnetorezistoriai. Mikroelektromechaniniai keitliai ir sistemos. Ir 4 KLAUSIMAS Judesio parametrų matavimas Slenkamojo judesio greičio keitliai. Pagreičių matavimas – akcelerometrai. Virpesių matavimo principai ir prietaisų klasifikacija. Masės , jėgos , momento ir deformacijų matavimas mechaniniai svirtiniai jėgomačiai. Hidrauliniai ir pneumatiniai jėgomačiai. Styginiai jėgos keitliai. Sukimo momento matuokliai – torsiometrai. Pagal paskirtį skirstomos. Automatinės porcijinės svarstyklės. Slėgio ir vakuumo matavimas slėgio matuokliai. Pagal veikimo principą. Temperatūros matavimas temperatūra matuojama. Skysčių ir dujų debito ir kiekio matavimas dujų matavimo priemonės skirtomos į.


Tamprieji elementai – mechaniniai jutikliai, kurie dažniausiai naudojami jėgos ir slėgio, jutikliuose, kurie pakeičia įėjimo dydį į poslinkį arba tampriojo elemento paviršiaus deformaciją. Gaminami iš plieno arba specialiųjų lidinių.

Potenciometriniai keitliai – svarbiausias elementas reostatinis jutiklis. Tai yra reostatinio poslinkio jutiklio ir įtampos daliklio grandinės derinys.

Reostatinis jutiklis – tai plastmasės arba metalinis korpusas ant kurio suvyniota plona vielos apvija. Reostatinio jutiklio skyra, priklauso nuo vijų skaičiaus n.

Tenzorezistoriai – svarbiausia savybė yra tenzojautris, kuris apbrėžiamas kaip santykinio varžos pokyčio santykis su santykine deformacija. Įėjimo dydis deformacija, išėjimo – varžos pokytis. Būna klijuojamieji ir neklijuojamieji. Metaliniai būna dviejų tipų – vieliniai ir folijos. Puslaidininkio tenzorezistoriai – gaminami iš silicio arba germanio monokristalo. Savybės – bazės ilgis, valkšnumas, histerezė.

Pjiezovaržiniai keitliai – specifinė silicio varža priklauso nuo priemaišų koncentracijos ir deformacijos dydžio bei kripties, pagal šia priklausomybę ir gaminami pjezovaržiniai jutikliai. Silicio kristale suformuojamos dvi sritys: n tipo ir p tipo, veikiant slėgiui membrana deformuojasi, dėl to keičiasi varža ir gaunamas išėjimo signalas.

Termorezistoriai – tai jutiklis, kuriamia panaudota metalinio elemento varžos priklausomybė nuo temperatūros. Jie būna – metaliniai, puslaidininkiai, elektrolitiniai.

Su kintamu elektrodų tarpu; su kintamu elektrodųperdengimo plotu; su kintamu dielektriku tarpe

Induktyviniai keitliai – priklauso elektromagnetinių jutiklių grupei. Santykinė magntinė feromagnetinių medžiagų skvarba labai didelė, o oro maždaug lygi 1, todėl net mažas oro tarpas magnetinėje grandinėj, keičia jos savybes – magnetinė grandinės varža smarkiai didėja.

  • Microsoft Word 384 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žhfjghd
  • Mechaniniai jutikliai Judesio parametrų matavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mechaniniai jutikliai Judesio parametrų matavimas. (2017 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechaniniai-jutikliai-judesio-parametru-matavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 10:19
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!