Mechaninio apdirbimo technologijos kursinis projektas


Detales apdirbimo technologinis procesas. Apdirbimo technologijos kelio projektavimas. Detalės mechaninio apdirbimo technologijos kelias. Apdirbimo technologinis procesas. Velenu apdirbimas. Mechaninio apdirbimo procesai. Technologinis apdirbimas tai. Masinu gamybos technologija stebule. Mechanika mechaninis remontas metalo apdirbimas. Masinu gamybos ir technologijos kursinis projektas.

Užduoties analizė. Reikalavimų pagrindimas. Techninė užduotis. Sprendimų principų pasiūlymas. Pavaros matmenų nustatymas. Sraigto – veržlės pavaros skaičiavimas. Motoreduktoriuas parinkimas. Sliekinio veleno skaičiavimas. Sliekračio veleno matmenų skaičiavimas. Guolių esančių ant slieko ir sliekračio velenų skaičiavimas. Sraigto veleno matmenų skaičiavimas. Suleidimų parinkimas. Matmenų grandinės. Pavaros tepimas. Antikorozinės priemonės. Darbo sauga. Gaminio eksploatacija.

Mašinų gamybos technologija, kaip technologijos mokslų šaka, nagrinėja mašinų gamybos techninių procesų dėsningumus, atskirų detalių gamybos technologinius procesus ir tų detalių sujungimo į gaminį – mašiną procesus. Šioje disciplinoje kalbama apie gamybos priemones – jų taikymą ir naudojimo būdus, apie gaminių kokybę, darbo našumą bei ekonomiškumą, nagrinėjama, kaip racionaliau ir ekon ruošinys – pusfabrikatis arba paruoštos medžiagos gabalas, iš kurio gaminama detalė. Metalo gabalas, iš ,kurio formuojamas mišinys vadinamas pirminiu ruošiniu.

Gaminys – daiktas, gautas pasibaigus paskutinei jo gamybos operacijai. Tai gali būti mašina, prietaisas arba net detalė.

Detalė - tai pirminis gaminio elementas, kuris neturi išardomų dalių. Ji gali būti pagaminta ir iš kelių medžiagų, taip pat gali būti padengta kito metalo sluoksniu ar dažais; pavyzdžiui, metalinis guolio įdėklas gali būti išlietas antifrikcine konstrukcija vadinama technologiška, kai ji paprasta, gaminys patogiai, lengvai ir pigiai pagaminamas, atitinka funkcinę paskirtį. Detalės konstrukcijai keliami šie reikalavimai.

Mechaniškai apdirbami detalės paviršiai turi būti kuo mažesni ir kuo plonesnis nuimamas medžiagos sluoksnelis;detalės forma parinktina tokia, kad detalę būtų galima gerai ir greitai įtvirtinti, kad būtų patogu prieiti prie paviršių pjovimo įrankiais parenkant konstrukciją, atsižvelgiama į gamybos būda. Konstrukcija, laikoma technologiška vienetinėje gamyboje, esant serijinei gamybai, gali būti mažiau technologiška.

Detalių ir ruošinių geometrinis panašumas yra svarbus veiksnys darbo našumui didinti. Ekonomiška detales gaminti tiesiog iš pirminės žaliavos, pavyzdžiui, lieti jas tikslaus liejimo būdu iš spalvotųjų metalų lydinių, gaminti iš plastmasių.

Mūsų kursiniame projekte bus skaičiuojamas ir paprašomas stebulės gamybos procesas smulkiaserijinei (30vnt. ) ir stambiaserijinei (45000vnt. ) gamybai. Stebulė – įvairios paskirties ir naudojimo detalė ( galima montuoti ant veleno ir pan. Paskirties detalių užtikrinant jų geresnį funkciškumą ). Jos gaminimo procesas nėra sudėtingas ir labai brangus, yra gana paprastai apdirbama, nenaudojamos specialios staklės, tačiau kai kuriems paviršiams apdirbti naudojami specialūs įrankiai, ruošiniu vadinamas pusfabrikatis arba paruoštos medžiagos gabalas, iš kurio gaminama detalė.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2696 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardas
  • Mechaninio apdirbimo technologijos kursinis projektas
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Mechaninio apdirbimo technologijos kursinis projektas. (2011 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechaninio-apdirbimo-technologijos-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 19:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo