Mechaninis teršalų valymas iš oro


Įvadas. Mechaninių oro teršalų klasifikavimas ir jų sąvybės. Dispersiškumas. Adhezija. Autohezija. Abrazyvumas. Elektrinės savybės. Kietųjų dalelių sluoksnio elektrinė varža. Dulkių elektros krūvio nustatymas. Koaguliacija. Degumas ir sprogumas. Mechaninių teršalų koncentracijos kontrolės metodai. Akustinis metodas. Indukcinis metodas. Optinis metodas. Liuminescencinis metodas. Talpinis metodas. Pjezoelektrinis metodas. Radioizotopinis metodas. Oro valymo nuo mechaninių teršalų metodai ir įrenginiai. Rankovinis filtras. Grūdėtuosius filtrus. Elektriniai oro valymo filtrai. Kompleksinio oro valymo filtrai. Barbotavimo ir putų aparatai. Literatūra. Išvados.

Forma ir matmenys nustatomi rastriniu elektroniniu mikroskopu. Dulkių pavyzdžiai pateikiami jų monosluoksniu ant plonų stikliukų paviršių, kuris tvirtinamas lipnia juosta. Tyrimai atlikti rastriniu elektrostatiniu mikroskopu „Stereoscan“ antriniu elektronų režimu. Didinant iki 100 kartų, nustatomas dulkių dalelių kiekis, o didinant daugiau nei 800 kartų nustatoma dalelių forma ir dulkių kilmė, todėl konkrečiam atvejui ir konkrečioms dulkėms atskirai parenkama, kiek kartų jas didinti.

Veikiant išcentriniam ventiliatoriui dulkės iš bunkerio dozatoriaus patenka į piltuvėlį, kanalą ir susimaišiusios su oru, atsimuša į pavyzdžio paviršių, kurį mechaniškai veikia ir į dulkių surinktuvą.Veikiant įrenginiui pagal tokią schemą nustatomas ortakio sienelės susidėvėjimo gylis ir dulkių abrazyvumo koeficientas.

Žemutinė koncentracijos riba – mažiausias degiosios medžiagos kiekis, kuris ore sudaro sprogų mišinį.

Oro valymo efektyvumas – 60–65 %, hidraulinis pasipriešinimas siekia iki 150-390Pa.

Dulkėtas oras ortakiu patenka į pirmąją sekcija, užpildytą grūdėtuoju užpildu (grūdų skersmuo 24–26 mm), išvalomas nuo stambių dulkių. Po to, perėjęs pro antrąją sekcija (grūdų skersmuo 18–20 mm) ir trečiąją sekcija (grūdų skersmuo 10–12 mm), apsivalo nuo smulkių dulkių. Sugautosios dalelės iškratomos į bunkerį, pritvirtintą prie įrenginio apačios. Filtruojantys grūdėtieji sluoksniai regeneruojami vibruojant vibratoriui.Grūdėtųjų oro valymo filtrų efektyvumas – 75 % (valant orą nuo dulkių dalelių, kurių skersmuo didesnis kaip 1,5 mm).

Kompleksinio oro valymo filtro tikslas: orui nuo dulkių, suvirinimo aerozolio, tepalo rūko bei sieros ir azoto oksidų suvirinimo darbo vietose, prie šlifavimo staklių, aspiracinėse ir rekuperacinėse oro apytakos sistemose valyti.

Naudojimo sritys: filtras gali būti naudojamas mašinų gamybos, statybinių metalo konstrukcijų, mikroelektronikos, lengvosios pramonės ir kitose pramonės įmonėse bei administraciniuose pastatuose ir gydymo įstaigose.

Konstrukcija: Pagrindinai filtro surinkimo vienetai yra: korpusas, priekinis tinklelis, jonizatoriai, kolektoriaus plokštelės, užpakalinis tinklelis, aukštosios įtampos maitinimo šaltinis, indikacijos blokas, adsorbcinis blokas, adsorbentu užpildyta kasetė.

Gana gerai orą valo (90–95 %) Venturio skruberiai. Aparatas susideda iš dviejų dalių: Venturio vamzdžio, kuriame oras drėkinamas, ir ciklono, surenkančio dulkes. Venturio vamzdį sudaro korifuzorius, cilindras ir difuzorius. Oro srautas, tekėdamas iš konfuzoriaus į cilindrą, pa-greitėja, todėl cilindre, susidūręs su vandens srautu, šį suskaido į smulkius lašelius, kurie difuzoriuje, sulėtėjus oro srauto greičiui, koaguliuoja su dalelėmis ir, veikiami išcentrinės jėgos, nusėda ciklone. Smulkesnės dalelės ir lašeliai geriau sukimba. Lašelių dydis priklauso nuo oro srauto greičio cilindrinėje dalyje: kuo jis didesnis, tuo lašeliai smulkesni.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4689 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Mechaninis teršalų valymas iš oro
    10 - 8 balsai (-ų)
Mechaninis teršalų valymas iš oro. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechaninis-tersalu-valymas-is-oro.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 04:57
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo