Mechaninis veido odos valymas (teorija)


Mechaninio veido odos valymo procedūra susideda iš keleto etapų. Pašaliniai procedūros reiškiniai. Aparatinių metodikų galimybės. Mechaninį veido valymą su aparatinėm metodikom galima atlikti naudojant vakuumą arba ultragarsą.


Teisingai atlikta veido valymo procedūra ne tik sprendžia estetines problemas, bet ir mobilizuoja probleminės odos vidinius resursus, stimuliuoja jos apsauginius mechanizmus, yra profilaktinė acnės priemonė.

Problemine paprastai vadinama riebi, seborėjinė oda su uždegiminiais ir neuždegiminiais elementais. Veido valymo procedūros metu pašalinti kamedonai, leidžia drenuoti riebalines liaukas ir tokiu būdu profilaktiškai užkirsti kelią uždegiminiams procesams. Kompleksinis acnės gydymas kartu su veido valymo procedūromis duoda greitesnį efektą.

Mechaninis veido valymas atliekamas esant I ir II stadijos acnei (riebi oda, uždari ir atviri kamedonai, pavieniai uždegiminiai elementai).

Makiažo ir odos nuvalymas – šiam tikslui geriausiai tinka kosmetiniai muilai, geliai, putos, losjonai turintys rūgštinį pH su antiseptiniais, priešuždegiminiais komponentais. Šiam tikslui netinka kosmetiniai pieneliai. Tonikai šiame etape nenaudojami, nes jie šiek tiek sutraukia poras.

Odos paruošimas procedūrai – prieš šį etapą galima atlikti pylingą (rūgštinį, gomažą, brašingą). Šio etapo užduotis išplėsti poras, suminkštinti riebalinius kamščius, išbrinkinti raginį sluoksnį. Šiam tikslui naudojami įvairūs būdai:

Komedonų ekstrakcija – pirmiausiai pašalinami komedonai, svarbu gerai apskaičiuoti jėgą ir rankų padėtį, kad kuo mažiau traumuoti odą. Svarbu pilnai išvalyti komedoną, nes kitu atveju gali prasidėti uždegiminis procesas. Išvalius komedonus galima drenuoti pustules. Kadangi atidarius pustulę, galimas kontaktas su krauju, patartina naudoti pirštines.Labai svarbu dezinfekuoti išvalytas pustules su peroksidu, spiritu, priemonėmis su siera, cinko oksidu ir kt.

  • Kosmetologija Aprašymas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (851 žodžiai)
  • Laura
  • Mechaninis veido odos valymas (teorija)
    10 - 3 balsai (-ų)
Mechaninis veido odos valymas (teorija). (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechaninis-veido-odos-valymas-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:45
×