Mechanizmų teorijos kursinis Gateris


Mechanizmų teorijos kursinis Gateris.

Nubraižyta svirtinio mechanizmo kinematinė schema.

Apskaičiuotas mechanizmo laisvių skaičius.

q = Wp – 6n + 5p1 + 4p2 + 3p3 + 2p4 + p5 = 1 – 6∙3 + 5∙4 = 3(2.2 Viso mechanizmo laisvių skaičius, apskaičiuotas pagal 3.1 formulę, Wp =1;

Skriejiklio buvimo sąlygą l1+ e ≤ l2

Po to iš taško B“ per skriejiklio tvirtinimo tašką brėžiama tiesė 409,9 mm ilgio, nes toks yra gautas pagal mastelį švaistiklio ilgis. Skriejiklis dengia švaistiklį. Taip gaunama antra padėtis. Brėžinyje atstumai atidėti centimetrais.

Nauji matmenų ilgiai pagal mastelį:

Didžiausias leistinas slėgio kampą (max = 30°. Mechanizmas perbraižomas į padėtį, kurioje skriejiklis yra statmenas slankiklio kreipiančiosioms ir išmatuojami slėgio kampas atbulinėje eigoje 36,1° ir tiesioginėje eigoje 14,4° .

Svirtinio mechanizmo įėjimo grandies vidutinis kampinis greitis w1vid apskaičiuojamas pagal alkūninio veleno sukimosi dažnį n1:

Dalis reikalingų duomenų pateikti darbo užduotyje, kita dalis gauti, atliekant svirtinio mechanizmo sintezę. Mechanizmo ekscentricitetas yra neigiamas (-e), nes skriejiklio sukimosi ašis yra neigiamoje padėtyje XOY koordinačių sistemos OX ašies atžvilgiu .

Likę duomenys apskaičiuojami. Alkūninis velenas atsvertas, kai jo masės centras S1 yra jo sukimosi ašyje O, todėl jo masės centro padėtis lS1 = 0. Švaistiklio masės centro S2 padėtį apibūdina atstumas lS2:

Ciklinis sukimosi kampas parenkamas lygus vienam skriejiklio apsisukimui apie ašį φc = 360°. Mechanizmo padėtys sužymimos i = 1, 2, ...12. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė skaičiuojama pagal formulę:

Redukuotas jėgų momentas Mr randamas iš formulės:

Apskaičiuojamas redukuotasis jėgų momentas Mrp:

Norint apskaičiuoti skriejiklio kampinį greitį darbinėje padėtyje, reikia žinoti kinetinę energiją pradinėje padėtyje T0 ir darbinėje – T1, kurios apskaičiuojamos pagal šias formules:

T1 reikšmė paimama iš kinetinės energijos pokyčio diagramos. Skriejiklio kampinis greitis darbinėje padėtyje surandamas iš formulės:

Dinaminė sintezė – tai smagračio skaičiavimas. Smagračio skaičiavimas atliekamas pagal literatūroje pateiktą metodiką. Smagratis parenkamas pagal jo inercijos momentą Ism, kuris skaičiuojamas taip:

Čia – Irp yra p grupės grandžių redukuotas inercijos momentas, Irp‘– tikrasis p grupės grandžių redukuotas inercijos momentas.

Kadangi Ism < 0, tai smagratis parinkti nereikia.

Greičių plano sudarymas.

yra lygiagretus su švaistikliu. Kadangi jis yra įcentrinis, tai jo kryptis yra iš taško B į tašką A. Pagreitis yra statmenas , o jo dydis nėra žinomas. Iš taško a brėžiamas vektorius ir gaunamas taškas n2, iš kurio brėžiama tiesė kryptimi. Kadangi vektorius aBkrep lygiagretus su kreipiančiosiomis, tai iš poliaus p brėžiama kita tiesė šio vektoriaus kryptimi. Kur susikerta aBkrep ir tiesės gaunamas taškas b. Atkarpa ab yra vektorius aBA, jo kryptis yra iš taško a į b, o jo dydis apskaičiuojamas taip.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 507 KB
  • 2015 m.
  • 36 puslapiai (5619 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anonimas
  • Mechanizmų teorijos kursinis Gateris
    10 - 10 balsai (-ų)
Mechanizmų teorijos kursinis Gateris. (2015 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechanizmu-teorijos-kursinis-gateris.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:14
×