Mechatronikos Laboratoriniai darbai ataskaitos


Mechatronikos įtaisai. Laboratorinis darbas nr. Vykdymo mechanizmo tyrimas. Darbo tikslas. Darbo eiga. Laboratorinis darbas. Pneumatikos komponentai darbo tikslas. Užrašų reikšmės. Slėgio matavimo vienetai. Laboratorinis darbas nr. Mechatronikos įtaisų valdymas PIC mikrovaldikliais. Step , over , finish , run , stop , reset. Port b su led.

Sekančioje užduotyje tą pačią variklio jungimo schemą, variklio valdymo dalį turėjome patobulinti taip, kad nuspaudus mygtuką variklis suktūsi ir paspaudus mygtuką išjungtu variklį.

Suprojektavome paskutinę schemą, pagal kurią variklis nuspaudus vieną mygtuką turėtų suktis į vieną pusę, nuspaudus kitą mygtuką nustotų suktis, o paspaudus trečią mygtuką suktųsi į kitą pusę.

Šiame laboratoriniame darbe susipažinome su vykdymo mechanizmo su varikliu konstrukcija ir veikimo principu, išmokome jungti variklio valdymo schemas. Pirmoje dalyje sujungėme variklio schemą, kurią patikrine ar veikia, turėjome pakeisti variklio sukimosi kryptį. Tą įvygdyti galima sukeitus bet kurios apvijos galus.

Antroje dalyje schema papildėme valdymo dalimi , mygtuku SB1 ir rele K1, tam kad nuspaudus mygtuką variklis suktūsi, o atleidus sustotu, tada schemą dar papildėme, kad kai paspaudus mygtuką jo nebereikia laikyti ir variklis vistiek sukasi, tada dar papildėme schemą vienu migtuku SB3, kad įjungus schemą nereikėtu laikyti nuspausto mygtuko, o norint sustabdyti reikėtu nuspausti išjungimo mygtuką.

Paskutinėje dalyje sujungėme reversinę variklio valdymo schemą buvo gauta, jog variklis keičia sukimosi kryptį. Vienu mygtuku variklis įjungiamas ir sukasi dešinėn, kitu mygtuku stabdomas, o trečiu mygtuku įjungiamas ir sukasi kairėn.

Schemos veikimo principas: Nuspaudus mygtuką S1 srovė prateka per solenoidą, skirstytuvas persijungia. Maitinimo prievadas sujungiamas su signaliniu išėjimu, tada oras patenka į solenoidą ir vamzdis išstumiamas lauk. Atleidus S1 vamzdis grįžta atgal. Nes solenoidas yra vienkryptis, spiruoklė sustumia vamzdį atgal.

Schemos veikimo principas: Nuspaudus mygtuką S1 srovė prateka per relę k1. Tada skirstytuvas persijungia. Maitinimo prievadas sujungiamas su signaliniu išėjimu, tada oras patenka į solenoidą ir vamzdis išstumiamas lauk. Atleidus S1 vamzdis negrįžta, nes relė vis dar veikia. Schema su užsiblokavimu. Atjungus relę vamzdis grįš, nes bus nutrauktas maitinimas.

Schemos veikimo principas: Nuspaudus mygtuką S1 srovė prateka per relę K1 tada ji užsiblokuoja ir įjungia srovę srovė solenoido skirstytuvui. Solenoido vamzdis išstumiamas. Nuspaudus mygtuką 2K1 srovė bus nutraukiama, relė atsidarys ir solenoido vamzdis grįš.

  • Mechanika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 877 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1948 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Mechatronikos Laboratoriniai darbai ataskaitos
    10 - 9 balsai (-ų)
Mechatronikos Laboratoriniai darbai ataskaitos. (2015 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechatronikos-laboratoriniai-darbai-ataskaitos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:44
×