Mechatroninė trasportavimo sistema


Paveiklų sąrašas. Lentelių sąrašas. Santrumpos. Įvadas. Literatūros apžvalga. Transportavimo sistemų apžvalga. Vibracijų slopinimas. Analogiškų tyrimų apžvalga. Eksperimentinis metodo ir technologinės įrangos parinkimas. Programinė įranga. Dinaminių matavimų duomenų kaupiklis „National instruments NI USB – 4431“. Akselerometras. Eksperimentinio atlikimo metodika. Teorinis tyrimas. Struktūrinis sistemos modelis. Dinaminis sistemos modelis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Įvairios technologijos į priekį veržiasi dideliu greičiu, tai vyksta todėl, kad didėja žmonių poreikiai, noras gyventi geriau, mažinti gyvenimiškas išlaidas. Žmonių darbo jėga yra gana brangi, kai kurie darbai yra nuobodūs, varginantys ar net pavojingi, todėl tokios darbo vietos yra automatizuojamos. Daugumai gamybos įmonių svarbus uždavinys išlieka, kaip kuo efektyviau ir lanksčiau robotizuoti technologijas. Jų sprendinys leidžia spartinti gamybą ir išlikti konkurencingu rinkoje.

Modernios, didelės įmonės paprastai naudoja robotizuotas transportavimo sistemas, kuriomis medžiagos ar pagaminta produkcija turi būti transportuojama į įrenginius ar tiesiai į logistikos centrus. Populiariausias produkcijos transportavimo būdas yra gabenimas konvejeriais. Produkcija sukraunama ant tam skirtų palečių, kurių dėka gabenti yra stabiliau ir patogiau. Nepaisant to, kad paletės yra standartizuojamos, pagal pagamintą produkciją, palečių išmatavimai skiriasi.

Plačiai naudojamos yra kartoninės pakuotės. Besiplečiančios įmonės, kurios verčiasi jų gamyba ir naudoja žmonių darbo jėgą, susiduria su laiko stokos, didelių išlaidų ir pasitaikančių žmogiškųjų klaidų problemomis. Tam, kad palengvinti žmonių darbą yra sugalvota įvairių elektrinių, pneumatinių, mechaninių transportavimo sistemų, tačiau pasitelkus net ir jas, kartais sunku pasivyti šiandieninę pramonę. Todėl renkamasi mechatroninės ruošinių transportavimo sistemos įdiegimas.

Vien automatizuoti ruošinių tiekimo linijos neužtenka. Kad būtų išnaudotos visos automatizavimo galimybės, reikia nustatyti optimaliausius parametrus, užtikrinančius stabilią įrenginių dinamiką, kas užtikrintų ilga įrangos tarnavimą ir maksimaliai greitą produkcijos gavybos lygį.

Tyrimo objektas yra įmonei „DS Smith Lithuania“ priklausanti mechatroninė gofrokartono ruošinių ir gaminių transportavimo sistema.

Robotizuotos transportavimo sistemos optimalių parametrų nustatymas, t.y. nustatyti sistemos maksimalų judesio greitį, kai transportavimo linija juda padėklas su ruošiniais ar gaminiais, neprarandant sukibimo ir stabilumo, dinaminių charakteristikų tyrimas mechaninio padėklo su ruošiniais nustūmimo metu ir tinkamiausio sistemos vibracijas slopinančio elementų derinio parinkimas.

išanalizuoti mokslinės literatūros šaltinius, kuriuose nagrinėjamos panašaus pobūdžio sistemos ir jų komponentai;

Darbo naujumą lemia robotizuotos transportavimo sistemos kūrimas, kurios dėka bus gabenami gofrokartono ruošiniai.

Tema aktuali, nes įmonės modernizavimas mažina pakuočių gaminimo savikaina ir didina įmonės konkurencingumą rinkoje. Darbo tema pasirinkta pasiūlius įmonei, kuri nori automatizuoti ruošinių transportavimą ir sumažinti sąnaudas. Įmonės atstovams rūpi minėti uždaviniai.

Šiame darbe tiriamos kuriamos robotizuotos sistemos dinaminės charakteristikos. Darbo metu naudojami dviejų tipų tyrimo metodai: teorinis ir eksperimentinis, taikant specifines tyrimo metodikas. Darbe pateikti visi šių tyrimų duomenys ir jų analizė.

„PAR Systems“ yra didžiausia išmanių sprendimų tiekėja transportavimo kokybei, produktyvumui, saugumui gamyboje ir kitose srityse jau nuo 1961 metų visame pasaulyje. Su daugiau nei 50 metų patirtimi „PAR Systems“ užima didelį vaidmenį automatizavimo pramonėje, garsėdami savo sekmingais projektais ir išvystytais šimtais produktų pramonės srityje. Diegiamos sistemos plačiai naudojamos, pakavimo, paletavimo, transportavimo srityse. Transportavimo sistemos sukurtos taip, kad padėtų supaprastinti operacijas, didinti efektyvumą, sumažinti priežiūros kainą ir optimizuoti darbo jėgą.

Terminas vidinė logistika arba gamyklos logistika reiškia medžiagų arba gamynių judėjimą įmonės sandelyje ar gamyklos patalpose. Terminas buvo sukurtas atskirti vidinę logistiką nuo išorinio prekių transportavimo pirkėjams, parduotuvėms ir paskutiniams klientams.

Vokiečių inžinierių federacija teigia, kad terminas „Vidinė logistika“ reiškia vidinį prekių transportavimą pramonėje, prekyboje ir viešosiose institucijose bei šio proceso organizavimą. Robotinė transportavimo sistema taip pat yra vidinės drausmės sąvoka, kurioje dauguma procesų ir mechanizmų yra susija tarpusavyje. Įvarios medžiagos yra transportuojamos konvejeriais, kranais, robotais, automobiliais, konteineriais. O visa tai apjungia disciplinos tokios kaip IT, valdymas, komunikacijos ir vadyba.

  • Microsoft Word 1647 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (4179 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Mechatroninė trasportavimo sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Mechatroninė trasportavimo sistema. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechatronine-trasportavimo-sistema.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 06:02
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!