Mechatroninio įrenginio „Manipoliatorius“ tyrimas


Antras laboratorinis darbas laboratorinis darbas „ mechatroninio įrenginio „ manipoliatorius “ tyrimas darbo tikslas. „ Manipoliatorius “. Programa „ LAD “ kalba. Network. Manipoliatoriaus paleidimas. Network. Eilutė skirta manipuliatoriaus judesiui į priekį. Network. Eilutė skirta manipuliatoriaus judesiui žemyn. Network. Eilutė skirta manipuliatoriaus oro įsiurbimo atidarymui. Network. Eilutė skirta manipuliatoriaus judesiui atgal. Network. Eilutė skirta skirta vežimėlio judesiui į dešinę. Network. Eilutė skirta skirta vežimėlio judesiui į kairę. Network. Eilutė skirta manipuliatoriaus oro įsiurbimo atidarymo valdymui. Network. Eilutė skirta galvutės vertikalaus judesio valdymui. Network. Eilutė skirta galvutei judėti į priekį. Network. Eilutė skirta vežimėliui judėti į dešinę. Network. Eilutė skirta oro uždarymui. Network. Eilutė skirta vežimėliui judėti į kairę pusę. Network. Eilutė skirta galvutei judėti atgal.


Darbo tikslas. Susipažinti su programuojamo loginio valdiklio FEC-FC30 programavimo pagrindais, bei ištirti mechatronikos įrenginio „Manipuliatoriaus“ valdymo būdus PLV pagalba.

Laboratorinio darbo ataskaitai pateikti sukurto automatinio įrenginio valdymo algoritmą, valdymo programą sukurta LAD kalba kompiuteriniame ir popieriniame variantuose.

„Manipoliatorius“. Įrenginys skirtas transportuoti daiktus iš vienos vietos į kitą. Jis žino ar tikrai paėmė daiktą, ar tiksliai paėmė ir iki kokios vietos transportavo. Tam įmontuoti įvairūs padėties jutikliai. Tokie prietaisai naudojami pramonėje pakeičiant žmogaus darbo jėgą, ar dėl tikslumo reikalavimo. Laboratoriniame darbe manipoliatorių valdysime programuojamo loginio valdiklio „Siemens“ S7-1200 pagalba. Programuosime LAD kalba „Tia portal V11“ programoje.

Manipuliatoriaus galvutė pradinėje padėtyje. Diskelis paimamas iš 2 duobutės. Galvutė su diskeliu nuosekliai pereina 3, 4, 1 duobutes, su 5 sek pauzėmis kiekvienoje padėtyje. Diskelis padedamas 2-je duobutėje ir galvutė grąžinama į pradinę padėtį.

Nuspaudus „EIN“ mygtuką galvutė iš pradinės padėties nuvažiuoja į priekį link 2 duobutės, nusileidžia, atidaro vakuumą ir pritraukia diskelį.

Galvutė pakyla ir po 5 sekundžių pavažiuoja link 3 duobutės. Po 5 sekundžių pertraukos galvutė pavažiuoja link 4 duobutės ir taip pat link 1 duobutės. Galvutė nusileidžia žemyn ir uždaro vakuumą, ir diskelis padedamas duobutėje, galvutė pakyla. Manipuliatorius grįžtą į pradinę padėtį, 1 duobutę.

  • Microsoft Word 441 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (841 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrius
  • Mechatroninio įrenginio „Manipoliatorius“ tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mechatroninio įrenginio „Manipoliatorius“ tyrimas. (2018 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/mechatroninio-irenginio-manipoliatorius-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:53
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo