Medelių auginimas, šiltnamiai verslo planas


Verslo planas skaidrės. Verslo plano skaidres. Verslo planas kursinis darbas. Siltnamiu verslas. Sodo verslo planas. Verslo planas kursinis darbas braskiu auginimas. Braskiu auginimo verslo planas. Verslo planas darzoviu auginimui. Siltnamiu auginimas. Verslininkyste siltnamiai.

Reziumė. Įmonės charakteristika. Rinka ir konkurentai. Marketingo planas. Finansinis planas. Išvados. Lentelės. Priedai. Šis dokumentas yra iį „šernės” verslo planas. Minėtoji šiltnamių įmonė yra įsikūrusi kaune. Verslo plano tikslai dvejopi. Remiantis dabartinės padėties lietuvos rinkoje apžvalga, taip pat bendrosios sodo centrų rinkos įvertinimu, buvo sudaryti techninis, finansinis planas, visa tai yra pateikta šioje ataskaitoje. Verslo planas nurodo įmonei geriausią ateities strategiją ir suformuluoja praktines darbo kryptis įmonės vadovams. Verslo planas pasitarnaus kaip įrodymų rinkinys, ieškant finansavimo šaltinių įmonės veiklos išplėtimui. Minėtoji įmonė užsiima medelių, šiltnamių ir lauko daržovių, braškių auginimu. Įmonė norėtų išplėsti savo veiklą, įkuriant sodo centrą.

1996 metų rudenį „Magnus`` pradėjo prekybą sodinukais atvirame lauke Ąžuolyne esančiame plote. Ten firma turi 3ha plotą sodo centro veiklos vystymui. Sodo centras čia bus kuriamas palaipsniui. Planuojama pastatyti Ąžuolyne modernų sodo centrą (su šiltnamiu). Įmonė ieško užsienio partnerių, kad padėtų investicijų klausimais. 1997 m pavasarį plote buvo pastatytas polietileninis šiltnamis, kuris yra naudojamas kaip laikinas sodo centras.

Smulkūs prekybos taškai yra tradiciniai sodui skirtų produktų pardavimo kanalai, tačiau jie netrukus susidurs su didele konkurencija iš profesionalesnių parduotuvių pusės, kurios siūlo platesnį pasirinkimą ir

daugiau paslaugų. IĮ „ŠERNĖ” gali pasinaudoti vykstančiais pokyčiais ir užimti rinkos dalį.

Lietuvos vartotojai nejaučia prisirišimo prie dažniau lankomų parduotuvių. Jie labai domisi naujais prekybos centrais ir parduotuvėmis, restoranais, barais. Tai reiškia, kad naujas prekybos centras bent jau iš pradžių pritrauks daug klientų. IĮ „ŠERNĖ” turi užsitikrinti, kad šie klientai sugrįš dar ir dar kartą. Nesant sodo centrų tinklui, vartotojai turės nedidelį pasirinkimą, jei norės nusipirkti savo sodui viską vienoje vietoje. Žinoma, ateityje konkurencija šioje srityje gali išaugti.

„MAGNUS``bus rimtas IĮ „ŠERNĖ” konkurentas. Ši firma turi pranašumą jau vien dėl to, kad pirmoji pradėjo kurti sodo centrą Kaune. Dabar jie pritraukia dideles pajamas gaunantį visuomenės sluoksnį. Be to, jie praktiškai išbando rinkos poreikius ir gali priderinti savo sodo centrų koncepciją prie rinkos reikalavimų.Gerai yra tai, kad „Magnus`` populiarina sodo centro idėją, žmonės daugiau sužino apie savo sodų sutvarkymo galimybes. „Magnus`` savo dėmesį skiria apželdinimo ir kolektyvinių sodų poreikiams.

Dabartinėje padėtyje IĮ ŠERNĖ turi pasinaudoti sodo centrų rinkos augimu ir smulkių prekybos taškų traukimusi iš rinkos.

Apie 60 proc. šeimų Lietuvoje turi sodus, taigi Kauno krašte privačių sodų rinką sudaro 108000 šeimų sodai. ``ŠERNĖS`` sodo centro tikslas per artimausius 5 metus užimti 20 proc. privačių sodų rinkos, t.y. 21600 šeimų sodų.

Remiantis dabartiniu pajamų pasiskyrstymu, 10 proc visų šeimų pajėgs pirkti produktus sodų apipavidalinimui-18000 šeimų. Planuojamą ``ŠERNĖS`sodo centro rinkos dalį (20 proc) sudaro 3600 šeimų.

Viešbučiai,restoranai, barai taip pat yra potencialūs aplinkos apipavidalinimo klientai. Taip pat ir daugelis firmų, turinčių žemės plotą prie ofiso, norėtų jį gražiai sutvarkyti ir apželdinti.

Akivaizdu, kad potenciali „ŠERNĖS`` sodo centro rinka yra gana didelė.

Didelė prekybos dalis``ŠERNĖS`` sodo centre teks šeštadieniams, kai žmonės turės daugiau laiko apsilankyti centre.

``ŠERNĖS``sodo centras orentuojasi į gana plačią vartotojų rinką. Rinkos segmentai:

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (2520 žodžiai)
  • Mokykla
  • Erika
  • Medelių auginimas, šiltnamiai verslo planas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medelių auginimas, šiltnamiai verslo planas. (2011 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/medeliu-auginimas-siltnamiai-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 13:10
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo