Mediacija baudžiamojoje teisėje


Įvadas. Pagrindiniai mediacijos principai. Nukentėjusiojo ir nusikaltusiojo mediacija. Mediacijos proceso psichologiniai ypatumai. Konflikto šalių emociniai ypatumai. Konflikto šalių elgesys ir jo įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrąšas.

Ginčijimasis ir noras laimėti yra natūralus kiekvieno žmogaus bruožas. Tokie bruožai ypač pastebimi, kai yra kalbama apie teisminį procesą kai kiekvienos iš šalių siekia, kad byla būtų išspręsta jos naudai ir priimtas palankus teismo sprendimas. Apie tai, jog teisme galima ne tik išspręsti konfliktą, bet ir bandyti sutaikyti, yra kalbama jau ilgą laiką. Vienais laikotarpiais mažiau, kitais daugiau. Šiuo metu tai ypač intensyviai diskutuojama tema, ieškoma įvairių būdų, kaip paskatinti šalių susitarimą teismo salėje. Vienas iš jų yra mediacija, kurią aptarsiu savo referate.

Darbo tikslas: Išanalizuoti mediacijos baudžiamojoje teisėje psichologinius ypatumus.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti ką reiškia sąvoka mediacija.

Apibūdinti mediacijos procesą ir jo psichologinius ypatumus baudžiamojoje teisėje.

Mediacija kaip ginčų sprendimo procedūra gali būti įvairių tipų:

Apibendrinant bendravimo su konflikto šalimis principus, mediatoriui rekomenduojama:

Tinkamas reagavimo būdas į nepilnamečių nusikalstamą elgesį yra pasiūlyti nusikaltimo aukos ir nusikaltusiojo mediacijos procedūrą. Susitikimas akis į akį su nusikaltimo auka nepilnamečiui gali būti geriausia gyvenimo pamoka, teigiamai veikianti jo asmenybę bei prisidedanti prie nepageidaujamo elgesio korekcijos.Taip pat mediacija didina teisingumo pajutimą, pasitikėjimą procesu ir visa teisingumo sistema.

Mediatoriaus bendravimas su konflikto šalimis turi būti draugiškas, šiltas, nuoširdus, pagarbus, ramus. Kalba turi būti aiški glausta, informuota. Mediatoriui privalu vartoti teigiamas pastabas, žodžius. Aktyvus klausymasis ir atjauta nusikaltusiajam yra svarbiausi.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2096 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Mediacija baudžiamojoje teisėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Mediacija baudžiamojoje teisėje. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mediacija-baudziamojoje-teiseje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:30
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo