Mediena prekyba ir perdirbimas verslo planas


Mediena prekyba ir perdirbimas verslo planas.


Šiuo metu Lietuvoje prekyba mediena ir jos perdirbimas yra vienas iš pelningiausių ir perspektyviausių verslų. Jums pateiktas verslo planas patvirtina šį teiginį. Palyginti su kitais verslais, medienos perdirbimas ir prekyba medienos produkcija turi akivaizdžių pranašumų bent jau dėl to, kad tai tradicinė Lietuvos pramonės rūšis, galinti naudoti vietinę arba lengvai prieinamą importinę žaliavą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Tado medis" perdirba viengubai pjautą medieną ir gamina obliuotą produkciją: grindų lentas ir dailylentes. Taip pat numatyta gaminti baldų pusgaminius, baldų užpildą. Šioms gamybinėms operacijoms atlikti bendrovė turi daugiapjūklių ir keturpu-sių medžio apdirbimo staklių, medienos džiovinimo kamerą. Devintą projekto mėnesį tikimasi pasirašyti galutinę sutartį su UAB „Medžio mašinos" dėl šiuolaikiškų švediškų gaterių įsigijimo išperkamosios nuomos būdu, o tai leis jau nuo antrųjų metų pradžios perdirbti apvalią medieną ir gerokai padidinti įmonės pelningumą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Tado medis" įregistruota 1992 m. Vilniaus rajono savivaldybėje. Jos prezidentas Tadas Petrulis, anksčiau dirbęs Statybos ir remonto treste — iš pradžių brigadininku, o paskiausiai vyriausiuoju darbų vykdytoju, nuolat stebi medžio apdirbimo pramonės rinką. 1995 m. birželio 6 d. aukcione įsigytos mechanikos remonto dirbtuvės puikiai tinka projekte numatytai veiklai. Objektas — labai geroje vietoje, jame yra veikiantys įrenginiai, kuro rezervuaras, autoservisas. Su buvusiais komplekso šeimininkais pasirašyta kredito sutartis, pagal kurią pinigai už šį kompleksą bus išmokėti per antruosius projekto metus. Dėl didelės rizikos (neįkeista jokio turto) numatytos 60 proc. metinės palūkanos. Už pirmuosius metus jos bus išmokėtos pirmą ir antrą antrųjų projekto metų mėnesius, už antruosius - kiekvieno antrųjų metų ketvirčio pabaigoje.

Prašoma 245 000 EUR kredito linija su 42 proc. metinių palūkanų 13 mėnesių laikotarpiui (pagal daugiausia lėšų reikalaujančią labiausiai tikėtiną prognozę). Lėšos bus panaudotos žaliavai (medienai) pirkti. Tai leistų užtikrinti numatomą apyvartą, skolos buvusiems pastato šeimininkams grąžinimą laiku (antraisiais metais) ir pirmosios įmokos sumokėjimą už išsimokėtinai įsigyjamus įrenginius. Paskola bus imama ir atiduodama dalimis, palūkanos mokamos kiekvieną mėnesį. Paskolos poreikis gali labai skirtis nuo rinkos sąlygų. Tai matyti ir iš finansinėje dalyje pateiktų lentelių.

" Bendrovė „Tado medis" produkciją žada pardavinėti dviem būdais: parduotuvėse, kurių viena bus įrengta pačiame gamybos objekte, o kita - nuomojama Vilniuje, Vakario g. 159, taip pat sudarys ilgalaikes produkcijos tiekimo sutartis su statybos ir remonto bendrovėmis bei su užsienio partneriais, su kuriais nuolat palaikomas glaudus ryšys.

Bendrovėje „Tado medis" iš pradžių dirbs 21 žmogus. Bendras mėnesinis adyginimas pirmaisiais metais bus 10 850 EUR ir 0,45 proc. pardavimo apimčių priedas. Kitais metais adygi-nimų fondas nuolat didės: antraisiais ir ketvirtaisiais metais — 50 proc.

Pirmajame norima gauti 245 000 EUR kredito liniją 13 mėnesių laikotarpiui mokant 42 proc. metinių palūkanų. Pagal labiausiai tikėtiną prognozę, pateiktą finansinėje dalyje, pirmą mėnesį būtų paimta 50 000 EUR. Kita paskolos dalis - per tuos pačius metus. Palūkanos mokamos kiekvieną mėnesį, o pagrindinė paskola būtų grąžinta tryliktą mėnesį. Pagal optimistinę prognozę paskola tebūtų 59 000 EUR ir visa būtų gražinta jau šeštą projekto mėnesį. Pagal pesimistinę prognozę reikia 179 000 EUR lėšų ir jos būtų gražintos tryliktą mėnesį.

Antrajame etape, kuris prasidėtų devintą projekto mėnesį, bendrovė sumokėtų pirmąją 5 proc. įmoką už švediškus gaterius, įsigyjamus išperkamosios nuomos būdu pagal su UAB „Medžio mašinos" pasirašytą ketinimų protokolą. Šių gaterių vertė -135 000 JAV dolerių. Pagal aptartas sąlygas bus taikoma 11 proc. metinių palūkanų už neišmokėtą įrenginių dalį, o išmokėta būtų per 5 metus mokant lygiomis dalimis kiekvieną ketvirtį.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4343 žodžiai)
  • Universitetas
  • Toma
  • Mediena prekyba ir perdirbimas verslo planas
    10 - 6 balsai (-ų)
Mediena prekyba ir perdirbimas verslo planas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mediena-prekyba-ir-perdirbimas-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 16:26
×