Medienos apdirbimas ir baldai


Medienos apdirbimo ir baldų pramonės vystymosi perspektyvos. Įmonės istorija. AB „ Freda“ žaliavomis, pusfabrikačiais aprūpinama. Įmonės darbo režimas. Darbo vietų organizavimas. Technologinio proceso struktūra. Ruošinių kokybės kontrolė. Darbo saugos reikalavimai ceche. Vidaus transport įrenginiai. Įrenginių priežiūros organizavimas. Apdailos medžiagų charakteristikos. Apdailos cecho laboratorija ir jos funkcijos. Gaminio techninis aprašymas. Taikomasis tyrimas. Išvados.

Su įmonės darbuotojų pagalba iškelti problemą (gamyboje, technologijoje, konstravime, vadyboje ir t.t.) ir atlikus konkretaus atvejo analizę, rasti sprendimo problemai pašalinti.

Baldų fabrikas “Elena” buvo stambi įmonė, turinti daug naujausių medžio apdirbimo įrengimų, įsigytų daugiausia Amerikoje, 1882 m. čia jau dirbo 200 darbininkų. Savo produkciją fabrikas realizuodavo ne tik aplinkiniuose miestuose, bet ir Maskvoje, Varšuvoje, Kijeve, gamino daug baldų geležinkelio stočių įrengimui Baskučiansko ir Ekaterinsko magistralėse.

1898 m. “Elenos” fabriką įsigijo pirklys Abelis Kamberis ir toliau čia užsiiminėjo tik lentpjūvyste. 1900 m. Kamberių lentpjūvėje dirbo tik 17 darbininkų ir buvo pagaminta produkcijos už 25,5 tūkst. rb. Prieš pirmą pasaulinį karą čia jau dirbo apie 30 darbininkų ir buvo gaminama kasmet produkcijos už 40 tūkst. rb. Lentpjūvė turėjo du gaterius, du garo katilus, 120 AJ garo mašiną ir buvo pajėgi per mėnesį išpjauti apie 400 m³ rąstų.

Nepriklausomos Lietuvos metais (1918 – 1940 m.) Kamberio įpėdiniai toje pat aikštelėje įsirengė malūną, o lentpjūvystės gamybos toliau nevystė. Pramoninė lentpjūvystė tuo metu pergyveno didelę krizę: trūko ne tik žaliavų, bet ir realizacijos rinkų. Todėl daugumas Kauno lentpjūvių dirbo su pertrūkiais, nepajėgios buvo modernizuoti gamybos.

Nacionalizacijos metu 1940 m. Kamberių lentpjūvė buvo įvertinta tiktai 133 tūkst.litų. 1944 m. vasarą, atsitraukiant vokiečiams įmonė buvo visai sunaikinta. Baigiantis karui čia buvo organizuota karo belaisvių stovykla, o jos vietoje TSRS Naftos pramonės ministerija 1947 m., atstačiusi seniau sugriautas lentpjūves, įkūrė Medžio apdirbimo kombinatą ir pavedė jam gaminti geologams skirtus išardomus skydinius namus. 1953 m. lapkričio mėn. kombinatas buvo priskirtas “Lietuvos baldų” trestui ir pertvarkytas baldų gamybai.

Septintojo dešimtmečio pradžioje buvo pradėta generalinė Medžio apdirbimo kombinato rekonstrukcija, kuri užbaigta 1966 m. pabaigoje.

UAB “Baltijos baldų grupė” įsteigta, kaip turto valdymo bendrovė, siekiant įsigyti Lietuvos baldų pramonės įmones, jas modernizuoti, įgyvendinant valdymo bei investicijų srityse sukauptą patirtį, perduodant žinias bei įgūdžius darbe su tiekėjais ir baldų pirkėjais, kuriuos yra sukaupę šiuo metu UAB “Baltijos baldų grupė” dirbantys darbuotojai.

AB “Freda” 2001 m pabaigoje pakeitė savo specializaciją: atsisakė faneruotų gaminių ir pertvarkė savo technologinį srautą darbui su laminuota medienos drožlių plokšte ir sintetinėmis plėvelėmis. Šis persitvarkymas turėjo savų pliusų ir minusų. AB “Freda” tapo pirmąja Lietuvos baldų įmone, kuri dirba tik su sintetinėmis dangomis, tai įgalino padidinti gamybos našumus, o tuo pačiu ir sumažinti gamybos kaštus.

Pagrindiniai AB “Freda” verslo partneriai yra dvi kompanijos, su kuriomis šiuo metu intensyviai dirbama, tai:

Švedijos firma IKEA TRADING AND DESING A.G., parduodanti bendrovėje pagamintus gaminius per savo parduotuvių tinklą įvairiose pasaulio šalyse.

Šioms užsienio kompanijoms 2001 m. buvo parduota 95 proc. bendrovėje pagamintos produkcijos. Ryšiai su šiomis firmomis bus palaikomi ir stiprinami ir ateinančiais metais.

2001 m. AB “Freda” pardavė produkcijos už 9,55 mln. Lt. Tai 2 kartus daugiau lyginant su 2000 m.

AB “Freda” 2002 m. planuoja pagaminti ir parduoti firmai IKEA TRADING AND DESIGN A.G. 94 proc. produkcijos visos numatomos pardavimų apimties.

Šiuo metu AB “Freda” pasiūlytas firmai IKEA TRADING AND DESIGN A.G. produkcijos asortimentas susideda iš kolekcijos ROBIN ir naktinio staliuko BRIMSE. Kolekcija ROBIN – tai vaikų kambariui skirti baldai. Šią kolekciją sudaro rūbų spinta, 3-jų bei 8-ių stalčių komodos. Šios kolekcijos gaminiai buvo gaminami vienos spalvos. Šiuo metu su pirkėju bendrovė jau yra suderinus tris šios kolekcijos spalvas.

AB „Freda“ po privatizavimo pradėjo bendradarbiauti su firma SODIM S.A., kuri yra didmeninis pirkėjas platinantis produkciją per savo pirkėjų tinklą. Firma SODIM yra registruota Belgijoje ir turi prekybinį padalinį Prancūzijoje – FRANCODIM. Šis prekybinis padalinys turi 15 000 m² sandėlius Prancūzijoje, Halluin.

  • Technologijos Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 2846 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (3909 žodžiai)
  • Kolegija
  • Žilvinas
  • Medienos apdirbimas ir baldai
    10 - 10 balsai (-ų)
Medienos apdirbimas ir baldai. (2015 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-apdirbimas-ir-baldai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:28
×