Medienos apdorojimas ir panaudojimas referatas


Miedienos apdorojimas ir panaudojimas. Medienos biologinės veislės , jų panaudojimas statyboje. Rankinis medienos apdorojimas Tašymas. Skersinis ir išilginis medienos pjovimas. Sulankstomas metras. Stačiuoju kampainiu. Smailiuoju kampainiu. Skečiamasis kampainis. Nuliniu skriestuvu. Mechanizuotas medienos apdorojimas. Pjovimo staklės. Reimusinės staklės. Frezavimo staklės. Dygių pjovimo staklės. Medienos apdaila. Neskaidrios apdailos. Imitacinė apdailą. Specialioji apdaila. Pirminis paruošimas. Baigiamasis paruošimas. Sakai šalinami. Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai. Baigęs darbą dailidė privalo.

Visas apdailos rūšis galima suskirstyti į tokias pagrindines: skaidriąja, neskaidriąja, imitacinę ir specialiąją apdaila.

Darant skaidriąją apdailą, medienos paviršius padengiamas bespalvėmis medžiagomis, išsaugančiomis arba dar labiau išryškinančiomis medienos tekstūrą.Ši apdaila naudojama baldams ir kokybiškiems statybiniams dirbiniams: langams, durims, plokštėms pagamintos iš vertingų rūšių medienos.Skaidrioji apdaila gaunama lakuojant, poliruojant, vaškuojant ir padengiant skaidriomis plokštelėms.Lakuojama lakais kurių sudėtyje yra plėveles sudarančios medžiagos, ištirpintos organiniuose tirpikliuose.Dažniausiai mediena lakuojama polieteriniais, nitroceliulioziniais ir šlapalo- formaldehido lakais, rečiau aliejiniais ir spiritiniais lakais.Pagal blizgesį dangos skirstomos į blizgančias, pusiau blizgančias ir matines.

Skaidri apdaila gaunama ir poliruojant.Pagrindinė poliravimo medžiaga yra spiritinė politūra- šelako dervos tirpalas etilo spirite.Medienos paviršius politūra tepamas keleta kartų plonu sluoksniu.

Neskaidrios apdailos plėvelė paslepia medienos spalvą ir tekstūrą.Neskaidrioji apdaila taikoma, gaminant baldus mokykloms, virtuvėms, medicinos, vaikų įstaigoms, duris, langus.Neskaidriosios dangos gaunamos dažant aliejiniais, nitroceliulioziniais, alkidiniais, emulsiniais dažais ir emaliais.Jeigu dažom emaliais, kuriose yra daug plėvelę sudarančių medžiagų, gaunamos blizgančios dangos, jeigu mažiau, pusiau blizgančios, dažant aliejiniais dažais- matinės.

Imitacinė apdailą pagerinama medžio dirbinių, gaminamų iš gražių tekstūros piešiniu nepasižyminčios medienos.Pagrindiniai imitacinės apdailos būdai yra gilusis spalvinimas, apklijavimas tekstūriniu popieriumi su vertingų medienos rūšių, plėvelėmis, lakštiniais plastikais.

  • Microsoft Word 308 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2188 žodžiai)
  • Rimvydas
  • Medienos apdorojimas ir panaudojimas referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medienos apdorojimas ir panaudojimas referatas. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-apdorojimas-ir-panaudojimas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:46
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo