Medienos apdorojimas ir panaudojimas


Juodalksnio medienos savybes. Juodalksnio mediena. Medienos naudojimas statyboje. Medienos panaudojimas statybose. Azuolo medienos savybes. Medienos panaudojimas statyboje. Drebules panaudojimas. Beržo medienos savybės. Beržo mediena. Berzo medienos panaudojimas.

Mediena plačiai naudojama įvairioms statybinėms konstrukcijoms bei apdailos reikalams. Mediena pasižymi visa eile gerų techninių savybių: ji lengva, palyginti stipri, mažai laidi šilumai. Mediena lengvai apdirbama ir gana nebrangiai kainuoja. Medienos biologinės veislės, jų panaudojimas statyboje. Rankinis medienos apdorojimas. Mechanizuotas medienos apdorojimas. Medienos apdaila. Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai. Išvados. Naudota literatūra.

Mediena lengvai pušis- yra viena iš geriausių spygliuočių medžių veislių, kurios mediena naudojama statyboje. Jos liemuo tiesus, mažai šakotas, pluoštas pailgas, mediena mažai skyla. Aukštesnėse smėlėtose vietose augusių pušų mediena yra dar vertingesnė: ji pasižymi tankumu, tvirtumu ir sakingumu.

Eglės mediena taip pat plačiai naudojama statyboje. Ji yra gelsvo atspalvio, minkšta ir skali, lengvesnė už pušies medieną, sakinga ir atspari puvimui, bet užtai ne tokia stipri. Eglės mediena mažiau sloksniuota. Iš eglės medienos gaminamos apskritos ir pjautinės sijos, statramščiai, skersiniai ir kitos dalys.

Maumedžio mediena pana ši į pušies, tik ji yra tampresnė ir tvirtesnė. Maumedžio branduolys yra rausvai rudos spalvos, o balansa – šviesiai ruda. Maumedžio mediena naudojama tiltų ir kelių konstrukcijoms, o taip pat povandeniniams įrenginiams.

Iš spygliuočių dar naudojama kedro ir tiso mediena. Kedras plačiai išplitęs sibire. Jo medienos fizinės ir mechaninės savybės menkesnės nei pušies ir maumedžio, todės statybinės konstrukcijos retai gaminamos.

Tisas auga kryme, kaukaze. Jo mediena yra gelsvai raudona ir kieta su gražia tekstūra. Iš jo gaminami baldai ąžuolas priklauso prie kietųjų ir patvariųjų medžių veislių. Jo būna įvairių atmainų, bet sttyboje daugiausia naudojama vasarinio ir žieminio ąžuolo madiena. Vasarinio ąžuolo mediena yra tankesnė su tiesiu pluoštu, dėl to geresnis joir skalumas, negu žieminio ąžuolo. Tiesus iraukštas ąžuolas išauga tik tankiame miške. Ąžuolo mediena yra stipri ir kieta, patvari įvairiose sąlygose – ore,vandenyje ir žemėje. Iš ąžuolo medienos gaminami langų ir durų rėmai, grindų parketas, tiltų konstrukcijos ir kita.

Beržas labai plačiai išplitęs lapuotis. Jo mediena vienoda, gelsvai balta, lengvai apdirbama. Beržo mediena lėtai džiūsta, ir gaminiai džiūdami deformuojasi – supleišėja. Ji neatspari puvimui. Statybinėms konstrukcijoms beržo mediena retai naudojama. Daugiausia iš jos gaminami baldai,tekintos detalės.

Juodalksnis priklauso balaninėms medžių veislėms. Nukirsto juodalksnio mediena yra balta,o išdžiovinto šviesiai ruda su rausvu atspalviu. Pagal mechanines savybes juodalksnis prilygsta beržui. Juodalksnio mediena ore gana greitai pūva, bet panaudojus katik nukirstas juodalksnis povandeniniamsįrenginiams yra labai patvarus ir prilygsta ąžuolui. Statybinėms konstrukcijoms juodalksnis beveik nenaudojamas.

Drebulės mediena yra balta; ji minkšta ir neatspari puvimui.

  • Microsoft Word 308 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2315 žodžiai)
  • Kolegija
  • Medienos apdorojimas ir panaudojimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Medienos apdorojimas ir panaudojimas. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-apdorojimas-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo