Medienos cheminės savybės


Hemiceliuliozės savybės. Kokios chemines medziagos yra medienos lasteliu sudetyje. Medienos sudėtis. Medienos chemine sudetis.

Medienos cheminės savybės. Medienos cheminė sudėtis. Medienos organinių medžiagų charakteristika. Celiuliozė. Hemiceliuliozės. Ligninas. Dažančios medžiagos. Rauginės (tanidinės) medžiagos. Dervos. Medienos kaloringumas. Medienos pirolizė (sausa distiliacija). Medienos hidrolizė. Klausimai.

Nagrinėdami medienos cheminę sudėtį, randame, kad ji sudaryta iš sudėtingų organinių medžiagų, kurių yra 98,3-99,8 %. Vienos tokios cheminės medžiagos įeina į ląstelių sudėtį (celiuliozė, ligninas, hemiceliuliozė), o kitos yra ląstelių tuštumose (dervos, raugai). Šias organines medžiagas sudaro anglis, kurios absoliučiai sausoje medienoje yra vidutiniškai 49,5%, vandenilio – 6,3%, deguonies – 44,08% ir azoto – 0,12%. Atskirų cheminių elementų santykis nežymiai svyruoja skirtingose medienos rūšyse ir mažai priklauso nuo medžio augimo vietos.

Be organinių medžiagų, medienoje yra mineralinių junginių. Sudeginus medieną, iš mineralinių junginių gaunami pelenai, kurių priklausomai nuo medienos rūšies yra 0,2-1,7 %. Pelenuose yra kalcio, kalio, natrio ir magnio druskų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1282 žodžiai)
  • Arvydas
  • Medienos cheminės savybės
    10 - 4 balsai (-ų)
Medienos cheminės savybės. (2013 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-chemines-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 23:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo