Medienos drožlių plokštė (MDP)


Medienos drožlių plokštė (MDP). Istorija. Vystymasis. Panaudojimas. MDP storis ir matmenys. Savybės. Gamybos procesas. Gamybos proceso schema. Šalys, daugiausiai pagaminančios MDP per metus. MDP privalumai. MDP trūkumai. Išvados. Naudota literatūra.

Medienos drožlių plokštė – projektuotas medienos gaminys, pagamintas iš medžio skiedrų, drožlių, pjuvenų ir sintetinės dervos ar kito tinkamo rišiklio, visa tai yra štampuojama ir presuojama.

1940-ųjų metų gale, dėl medienos trūkumo, pasidarė sunku, pigiai gaminti fanerą. Medienos drožlių plokštė, turėjo tai pakeisti. Ją išrado vokietis, Max Himmelheber. Pirmoji komercinė plokštė buvo pagaminta per antrąjį pasaulinį karą, gamykloje, įsikūrusioje Bremene, Vokietijoje. Tuometis gamybos būdas beveik nesiskyrė nuo dabartinio, tik dabar naudojami kiek kitokie rišikliai.

Buvo atrasta, kad didesnį atsparumą, geresnę išvaizdą, ir dervos ekonomiją, galima pasiekti naudojant vienodo dydžio drožles. Gamintojai pradėjo perdirbti beržo, buko, alksnio, pušies ir eglės medieną į vientisas skiedreles. Šias skiedreles panaudojant išoriniuose plokštės sluoksniuose. Centriniame sluoksnyje, naudojami stambesnės ir pigesnės skiedros. Taip pagamintos plokštės vadinamos trisluoksnėmis MDP.

Statybos ir remonto darbams Baldams Durims Įrengiant grindis Sienoms Perdengimams Prekių pakavime Kitos sritys.

Storio išbrinkimas per 24 val. – ≤ 30 % Paviršius - smulkiastruktūris, šlifuotas Stipris tempiant - ≥ 0,30 Mpa Stipris lenkiant - ≥ 16 Mpa Tankis - 690-800 kg/m3 Drėgnumas - 5-7 %.

  • MS PowerPoint 4202 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (530 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • Medienos drožlių plokštė (MDP)
    10 - 2 balsai (-ų)
Medienos drožlių plokštė (MDP). (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-drozliu-plokste-mdp.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 01:22
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo