Medienos drožlių plokštės ir jų panaudojimas


Statybos referatas. Įvadas. Technologinė medienos drožlių plokščių schema. Medienos drožlių plokščių gamybos procesų aprašymai. Žaliavos. Atliekų smulkinimas. Skiedrų rūšiavimas. Skiedrų džiovinimas. Skiedrų sumaišymas su rišančiąja medžiaga. Paruoštos masės formavimas. Masės presavimas. Masės klijavimas ir suspaudimas. Plokščių laikymas sandėlyje po presavimo. Plokščių apdaila šlifavimas, faneravimas, apipjaustymas. Plokščių pakavimas ir ruošimas pardavimui. Medienos drožlių plokščių savybės. Savybė Plokštės storio išbrinkio po mirkymo vandenyje nustatymas. Savybė Plokštės stiprio tempiant statmenai plokštės plokštumai nustatymas. Savybė Plokštės matmenų pokyčių, kintant santykiniam drėgniui nustatymas. Savybė. Medienos drožlių plokščių tankio nustatymas. Savybė. Medienos drožlių plokščių stiprio nustatymas. Medienos drožlių plokščių panaudojimas. Panaudota literatūra.


Žaliava medžio plokštėms gaminti yra medžio apdirbimo atliekos: drožlės, pjuvenos, nuopjovos ir kt. Naudojamos taip pat ir plokščiosios skiedros, išdrožtos specialiomis drožimo staklėmis. Drožlės ėsti įvairių dydžių, skirtingų formų. MDP gamybai labai racionaliai gali būti sunaudotos visos gabalinės rąstų ir lentų pjovimo, obliavimo atliekos, menkavertė apvalioji mediena, taip pat ir visi jau naudoti, susidėvėję medienos gaminiai (baldai, dėžės, padėklai ir kt.). Vienos iš jų vadinamos plokštelėmis, kitos skiedrantais. Kaip rišančiąją medžiagą plokštėms yra naudojami sintetiniai, atsparūs drėgmei karbamido klijai ir aukštos kokybės karbamidinės dervos. Kai kurie iš jų, plokštes naudojant, dar ilgai garina sveikatai kenksmingas medžiagas. Klijų naudojimą nuolat kontroliuoja sveikatos apsaugos organizacijos.

Visos paruoštos atliekos, priklausomai nuo būsimų plokščių paskirties ir fizinių bei mechaninių savybių yra atrenkamos į specialius bunkerius, kuriuose jos yra smulkinamos į taip vadinamas skiedras arba skiedrantas. Jų ilgis turi būti ne mažesnis kaip 100 mm, storis apie 0,6 mm, plotis išoriniam paviršiui 20 mm, o vidiniam paviršiui gali būti ir mažesnis (15 mm).

Skiedrantai orientuoti tik viena kryptimi. Išoriniai plokštės sluoksniai gaminami ne tik išstambesnių vienodų skiedrantų, bet ir su didesniu rišančiosios medžiagos kiekiu. Taigi po to,kai visos paruoštos plokščių gamybai atliekos susmulkinamos, jas reikia išrūšiuoti pagalpanašumą ir tinkamą jiems vietą bei paskirtį.

Surūšiuotos skiedros dedamos ant specialių dangčių ir yra džiovinamos. Medienos drožliųplokščių higroskopinis drėgnumas siekia iki 4-6 procentų; jų vandens įgeriamumas (priklausomai nuo gaminimo būdo) būna nuo 20 iki 80 procentų. Sudrėkusios plokštės nustoja stiprumo, kurį atstatyti, džiovinant plokštes, nepavyksta. Todėl plokštes konstrukcijose tenka apsaugoti nuo galimos drėgmės.

Pasiekus reikiamą džiovinimo stadiją skiedros sumaišomos su tam tinkama ir pasirinktarišančiąja medžiaga. Ja gali būti aukštos kokybės karbamidinės dervos, įvairūs karbamido klijai, kiti klijai, tinkamų medienos drožlių plokščių gamybai. Rišančiosios medžiagos kiekis gali būti labai įvairus. Tai priklauso nuo vidinių ir išorinių plokštės sluoksnių matmenų, pačios masės. Šie klijai yra sintetiniai, atsparūs drėgmei.

 • Statyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Arturas
 • 12 puslapių (2135 žodžiai)
 • Kolegija
 • Statybos referatai
 • Microsoft Word 1940 KB
 • Medienos drožlių plokštės ir jų panaudojimas
  10 - 6 balsai (-ų)
Medienos drožlių plokštės ir jų panaudojimas. (2015 m. Spalio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/medienos-drozliu-plokstes-ir-ju-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:20