Medienos drožlių plokštės ir medienos lukštas


Įvadas. Masės klijavimas ir suspaudimas. Plokščių laikymas sandėiyje po presavimo. Plokščių apdaila šlifavimas. Faneravimas, apipiaustymas. Plokščių pakavimas ir ruošimas pardavimui. Gamyboje naudojma įranga. Medienos lukšto gamybos aprašymas. Rastų paruošimas. Pjautinis luštas. Lukštinimas. Džiovinimas. Drožtinis lukštas. Gamyba. Klijavimas. Pardavimas. Išvados. Panaudota literatūra.


Paruošta masė yra formuojama - tai yra plokščių kilimo formavimas (kelių sluoksnių mišinio paskleidimas, išlyginimas) vyksta ant ilgo 3 m pločio transporterio. Transporterį sudaro ilga veikianti ir judanti juosta, ant kurios ir yra formuojama masė tinkamos formos.

Įvairių rūšių ir modifikacijų sintetiniais klijais galima gaminti skirtingos paskirties , įvairaus tankio MDP. Plokštės būna vieno ar kelių sluoksnių, su vidinėmis kiaurymėmis, žaliavinės arba jau apdailintos (apklijuotos) iš abiejų pusių. Masė klijuojama maždaug 135-140 laipsnių temperatūroje. Priklausomai nuo pridėtų į masę klijų ir kitokių priedų kiekio, taip pat nuo supręsavimo laipsnio. Išdžiovinti lakštai, suslegiami daugiaaukščiais hidrauliniais karštais presais. Presavimo režimas nustatomas, atsižvelgiant į rišančiąją medžiagą, gaminamų plokščių storį ir paskirtį; gaunamos nevienodo tūrio masės plokštės.

Išimtos iš preso plokštės 5-10 parų laikomos sandėiyje. Sandėlyje turi būti nustatyta tinkama plokštėms temperatūra, kuri turi užtikrinti plokščių laikymo sąlygas, o taip pat, kad klijai visiškai sukietėtų. Palaikytos sandėlyje, plokštės yra perkeliamos į cechą, kur yra ruošiamos pjovimui, dažymui, šlifavimui, faneravimui ir t.t.

Plokštės apipjaustomos ir ruošiamos apdailai. Drožlių plokštės klijuojamos įvairiais drėgmei atspariais sintetimais klijais. Kai kurie iš jų, plokštes naudojant dar ilgai išskiria sveikatai kenksmingas medžiagas, pavyzdžiui: formaldehidas. Daugiausiai tokių kenksmingų medžiagų išskiria neapdailintos MDP. Sveikatai žalingų medžiagų emisiją galima mažinti arba visai izolioti apklijavus visą plokščių paviršių lukštu ar kitų medžiagų plėvelėmis, padengus dažais, lakais. Todėl klijų naudojimą, plokščių kokybę nuolat kontroliuoja sveikatos apsaugos orgamzacijos. Nustatytos leidžiamo žalingų sveikatai medžiagų naudojimo, jų emisijos normos, plokštės atitinkamai ženklinamos. Priklausomai nuo plokščių paskirties, jų paviršius padengiamas faneros lakštais, popieriumi, sintetiniais dažais arba dervomis, poliakrliniais lakais. Jeigu plokštės yra faneruojamos, tai jų paviršiaus viršutiniai sluoksniai yra gaminami iš išdrožtos fanieros: ąžuolų, raudonmedžių, bukų, klevų arba kitos medienos rūšies.

  • Microsoft Word 2703 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1368 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Medienos drožlių plokštės ir medienos lukštas
    10 - 3 balsai (-ų)
Medienos drožlių plokštės ir medienos lukštas. (2017 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-drozliu-plokstes-ir-medienos-lukstas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:48
×