Medienos lenkimas


Medienos lenkimas. Įvadas. Medienos lenkimo būdai. Įpjovimo būdas. Lenkimas garu. Lenkimas sluoksniuojant. Lenkti klijuoti ruošiniai. Medienos paruošimas lenkimui. Mechaninis apdirbimas. Hidroterminis apdirbimas. Lenktų klijuotų ruošinių technologinis procesas. Lenkimo procesas. Ruošiniai lenkiami šalto ir karšto lenkimo staklėse. Naudota literatūra.

Lankstumas - viena savybė iš daugelio mechaninių medienos savybių, leidžianti keisti medžio formą. Drėgna mediena, veikiama aukštos temperatūros, pasidaro labai lanksti. Iš jos gaminami lankai, kėdės, laptų turėklai, vežimų ratai (nors dabar ratas gaminamas iš atskirų detalių) ir t.t. Lapuočių medžių rūšys yra lankstesnės negu spygliuočių. Labai lankstūs medžiai – guoba, ąžuolas, uosis.

Veikiant mikrobangomis; sluoksniuojant mediena; lenkimas šutinant garu.

Šis būdas yra pats papraščiausiais, šiuo būdu ruošinys yra nedideliais atstumais diskiniu pjūklu įpjaunamas per lenkimo vietą.

Yra efektyviausiais būdas, bet tam reikia daugiau laiko ir tam tikrų įrengimų. Šiuo būdu mediena dedama į tam tikrą garų kamerą ir šutinama. Taip mediena suminkštėja, tada ruošinys įtvirtinamas į formą, formoje mediena išdžiūva ir taip gaunama reikiama forma.

Tam suklijuojamos plonos medienos medžiagos pavyzdžiui lukštas arba ploni tašeliai, nes jie lengviau sulenkiami. Kai klijai išdžiuvus gaunama lenkta detalė ar ruošinys.

Lenktos klijuotos dėtalės gaminamos šildomose presformose, kuriose surinktas lukšto lakštų paketas deformuojasi ir gaunamas į reikiamą lenktą formą dėka klijų sukietėjimo. Visos faneros gamybos įmonės yra suinteresuotos gaminti lenktus klijuotus ruošinius, nes čia galima sunaudoti gabalinį ir atskirais atvėjais skutų lukštą.

Medienos paruošimo stadijoje išskiriami du skirtingi technologiniai procesai: mechaninis hidroterminis.

Išpjaustant ruošinius lenkimui, atsižvelgiama į kai kuriuos specifinius reikalavimus:.

Išpjautų ruošinių medienos pluošto nukrypimas nuo išilginės ruošinio ašies neturi būti didesnis kaip 30°; 2) jeigu lenkiama mediena presuojama, tai ruošiniuose leidžiamos šakos, kurių skersmuo ne didesnis 20 mm; 3) be užleidimų mechaniniam ruošinių apdirbimui, jei mediena presuojama, numatomi užleidimai medienos supresavimui; 4) lenkti galima obliuotus ir neobliuotus ruošinius.

  • Medžiagų mokslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 1768 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (747 žodžiai)
  • Karolina
  • Medienos lenkimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Medienos lenkimas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-lenkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:22
×