Medienos medžiagos Kompozitai


Kas yra mediena? Medienos ūkis. Medienosplokštės. Medienos drožlių plokštės (MDP). Orientuotų skiedrelių plokštės (OSB). Apdailintos medienos plokštės. Medienos plaušų plokštės(MPP). Klijuota mediena. Medienos masyvo plokštės. Fanera. Klijuotos medienos konstrukcijos. Klijuotos medienos langai. Kompozitai. Kompozitinės medžiagos. Kompozitų naudojimo privalumai. Gaminiai iš kompozitinių medžiagų. Pramoniniai gaminiai. Kompozitinių medžiagų gamybos technologija.


Mediena yra natūralios kilmės, ekologiška ir labai universali žaliava, miško pramonės produkcija. Iš jos gaminamos įvairios konstrukcinės medžiagos statyboms, pastatų vidaus įrangos,baldų, transporto ir pakavimo priemonių pramonei. Priklausomai nuo medžio botaninės kilmės, augimo vietos, amžiaus, mediena būna skirtingų savybių, nevienodos spalvos, struktūros. Medienos savybes galima įvairiai pagerinti ją džiovinant, įmirkant apsauginiais chemikalais, dengiant gaminių paviršių dažais ar laminatais. Medžiu vadinamas daugiametis, ne žemesnis kaip dviejų metrų, su sumedėjusiu stiebu ir šaknimis augalas. Kamienas yra vertingiausia medžio dalis, kurioje kaupiasi ir pasipildo pluoštinės struktūros gamtinė medžiaga – mediena.

Visas medienos užauginimo ir panaudojimo procesas vadinamas medienos ūkiu ir susideda iš trijų dalių. Pirmoji pakopa apima miškų auginimą ir medienos kirtimus, antroji pirminį jos perdirbimą, medžiagų (pjautinės medienos, faneros, plkščių celiuliozės ir kt.) gamybą, trečioji sujungia visų rūšių galutinės prdukcijos pramonę : statybinių stalių gaminių, medinių namų baldų, popieriaus, taros gamybą. Ta pati firma vienu atveju gali jungti visas tris pakopas. Gamybos specializavimas yra toks gamybos organizavimo būdas, kai baldų pramonėje viena įmonė gamina virtuvės, kita vaikų kambario baldus. Technologinė specializacija būtų tuo atveju, jeigu baldų įmonė gamintų fasadines spintų bufetų, spintelių dalis, kita stalčius, o trečia korpusus ir surinktų gaminius.Daug metų svarbiausia Lietuvos eksporto prekė, buvo apvalioji mediena, dabar ją daugiausia garsina jau baldai. Baldų gamyba, skaičiuojant palyginamomis 2005m, kainomis, per pastaruosius dešimtį metų išaugo keturis kartus( Paveiksliukas 1),

Smulknių plokštės – lakštnės medžiagos, gaminamos presuojant ir šildant sumaišytus su klijais medienos smulknius – frezavimo drožles, skiedreles, plostekes ir pan. , taip pat pjuvenas ar kitas me džiagas.

  • Microsoft Word 188 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1584 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Medienos medžiagos Kompozitai
    10 - 2 balsai (-ų)
Medienos medžiagos Kompozitai. (2017 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-medziagos-kompozitai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 16:57
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo