Medienos paviršiai ir jų apdaila


Medienos apdailos būdai. Medžio apdailos būdai. Medžio paviršiaus apdailos būdai. Medzio dirbiniu apdaila. Dirbinio apdaila. Medienos dirbinio apdaila ir budai. Medienos apdailos medziagos. Medienos apdaila referatas. Apdailos dangu. Gilusis medienos spalvinimas.

Medienos paviršiai ir jų apdaila. Paviršių dengimas apdailos medžegomis. Apdailinių dangų džiovinimas. Konvekcinis džiovinmas. Konvekcinio džiovinimo kamera. Džiovinimas šilumos akumuliavimu. Džiovykloje naudojami elementai. Termoradiacinis džiovinimo būdas. Impulsinis - spindulinis džiovinimo būdas. Dangų džiovinimas ultravioletiniais spinduliais.

Norėdami apžvelgti medienos paviršių apdailos dangų kietinimą turime suprasti apdailos dangų dengimo pagrindus.

Medienos paviršiai gali būti veikiami šviesos, ultravioletinių spindulių, drėgmės, riebalų , purvo, alkoholio, chemikalų, mechaninių smūgių, įbrėžimų ir kt. Norint išvengti minėtų veiksnių žalingo poveikio, paviršiai dengiami specialiomis apdailos dangomis, naudojant įvairius padengimo būdus.

Apdaila- technologinis procesas, kurio metu, padengus paviršius įvairiomis apdailos medžiagomis, esant tam tikroms sąlygoms, susidaro danga, gerai sukimbanti su pagrindu, suteikianti gaminiui dekoratyvinį vaizdą bei sauganti nuo aplinkos poveikio. Apdailos tikslas- pagerinti gaminių iš masyvinės medienos ir jos medžiagų estetinę išvaizdą, užtikrinti paviršių apsaugą nuo supančios aplinkos veiksnių.

Apdailos variantai daro įtaką ir dizainui. Šiandien sėkmingai ir produktyviai dirbančių medienos dirbinių ir baldų gamybos įmonių pagrindiniai dizaino principai: klasikinis ir šiuolaikinis stilius, dizainas ir ergonomika, įvairi spalvų gama. Apdailos dangos sudaromos ant medienos, metalo, plastmasės ir kitų medžiagų. Apdailos būdai ir variantai parenkami priklausoskaidriosios apdailos atveju danga neuždengia apdailinamo paviršiaus tekstūros. Apdailai naudojamos bespalvės arba dažytos apdailos medžiagos , kurios ne tik apsaugo, bet ir laibiau išryškina medienos tekstūrą. Šis apdailos būdas naudojamas gaminiams , dengtiems drožtu ir sintetiniu lukštu , gaminiams iš lapuočių ir spygliuočių masyvinės medienos ir iš nepadengtų medžio plaušo plokščiu.

Neskaidrios apdailos atveju danga pilnai uždengia apdailinamo paviršiaus natūralią spalvą ir tekstūrą. Šiai apdailai naudojamos neskaidrios pigmentinės apdailos medžiagos , sudarančios dangas , turinčias geras fizikines ir mechanines savybes. Naudojama gaminant buitinės ir specialios paskirties baldus , gyvenamųjų namų įmontuojamąją įrangą.

Imitacinė apdaila - dirbtinis tekstūros ir medienos spalvos arba piešinio sudarymas ant apdailinio paviršiaus. Imitacijos būdai šie : gilusis spalvinimas , gražios tekstūros medienos arba tekstūrinio popieriaus priklijavimas ant detalės (arba gaminio) paviršiaus , lakštiniu ir sintetinių plėvelių priklijavimas ant detalių paviršių.

Specialioji apdaila - medienos paviršiaus padengimas išlydyto metalo (metalizacija) , išlydytų dervų ar kitų medžiagų sluoksnių.

  • Microsoft Word 1821 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2185 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Medienos paviršiai ir jų apdaila
    10 - 1 balsai (-ų)
Medienos paviršiai ir jų apdaila. (2011 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-pavirsiai-ir-ju-apdaila.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 12:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo