Medienos pjaustymas


Medienos pjaustymas. Miško medžiaga pjaustoma. į rąstus, trinkas, rąstai – į pjautinę medieną. A – pusrąstis, b – ketvirtainis, c, d – tašai, e – tašelis,. f – lenta, g – papentis. Lentų pjaustymo schemos Medienos. Lentų pjaustymo schemos. – skersinis lentų pjaustymas į atpjovas (a). Lentų skersinio pjaustymo įrengimai Lentos skersuojamos diskinėmis skersinio pjaustymo staklėmis. Skersinio pjaustymo staklių. Atpjovų išilginis pjaustymas Atpjovos į ruošinius pjaustomos diskinėmis išilginio pjaustymo staklėmis. Staklių našumas apskaičiuojamas taip vnt. FIGŪRINIŲ RUOŠINIŲ IŠPJOVIMAS Operacijų seka Figūrinio ruošinio kontūro pažymėjimas rašikliais. Detalių iš medienos gamybos technologinis srautas operacijų seka lentų skersavimas į atpjovas.

Lentų pjaustymo schemos Medienos ruošinių skerspjūvių matmenys dažniausiai yra nedideli ir išgalima išpjauti nevieną, o kelis ruošinius. Todėl apipjautos lentos naudojamos tada, kai ruošinio plotis lygus lentų pločiui ar yra kartotinis jam. Priešingu atveju ruošinių išeiga, supjaustant apipjautas lentas, gaunama mažesnė, negu išpjaunant ruošinius iš neapipjautų lentų. Baldų gamyboje pagrinde naudojamos apipjautos lentos, be to, didesni atliekų kiekiai pasilieka lentpjūvėse, kuriose organizuojamas medienos atliekų perdirbimas į įvairias medienos medžiagas. Pjaunant ruošinius iš neapipjautų lentų, visų pirma išpjaunami ilgieji ruošiniai, ir tik po to – trumpieji, Taip supjaustant lentas padidinama išeiga.

I – skersinis lentų pjaustymas į atpjovas (a), išilginis atpjovų pjaustymas į ruošinius. II – išilginis lentų pjaustymas į juostas (b), juostų skersinis pjaustymas į ruošinius. III – skersinis lentų pjaustymas į atpjovas, atpjovų žymėjimas ir išilginis pjaustymas į ruošinius. IV – lentų žymėjimas, paskui lentos pjaustomos į ruošinius pagal I ar II schemas. V – lentų obliavimas ir žymėjimas, paskui lentos pjaustomos į ruošinius pagal I ar II schemas.

Lentų skersinio pjaustymo įrengimai Lentos skersuojamos diskinėmis skersinio pjaustymo staklėmis. Tiksliausios ir našiausios yra suportinės skersinio pjaustymo staklės. (Informacinis lankstinukas) Pjaustant lentas, pagalbinis darbininkas kartu su staklininku nuo rietuvės lentą padeda ant staklių priekinio stalo. Lenta, slįsdama laisvo sukimosi ritinėlių paviršiumi, stumiama pagal kreipiamąją liniuotę taip, kad priekinis lentos galas prasikištų pro pjūklą.

  • Medžiagų mokslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 510 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (674 žodžiai)
  • Karolina
  • Medienos pjaustymas
    10 - 6 balsai (-ų)
Medienos pjaustymas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-pjaustymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:12
×