Medienos savybės, sandara, apsauga


Medienos sandara. Medžio kamieno sandara. Medzio sandara. Mediena referatas. Medienos sujungimo budai. Medienos sandara ir savybes. Statybines medziagos mediena referatas. Kamieno sandara. Medziu sandara. Spygliuociu medienos sandaros savybes.

Šiuo metu dauguma žmonių statosi statinius iš medžio, kadangi medis pareina į madą, kuris yra sveikiausias žmogaus organizmui, todėl šiame darbe pateiksiu pavyzdžių, kaip geriausiai apsaugoti medieną, pateiksiu medienos savybes, bei jos sandarą. Įvadas. Mediena. Medienos sandara. Medienos savybės. Statybinė mediena. Medienos apsauga. Išvados. Literatūra. Priedai.

Šiuo metu dauguma žmonių statosi statinius iš medžio, kadangi medis pareina į madą, kuris yra sveikiausias žmogaus organizmui, todėl šiame darbe pateiksiu pavyzdžių, kaip geriausiai apsaugoti medieną, pateiksiu medienmediena – seniausia statybinė medžiaga. Šiuolaikinėje statyboje mediena sudaro nuo 10 iki 90 % visų statiniui sunaudojamų medžiagų kiekio. 2006, 2007 m. Lietuvos miškų urėdijos iš valstybinių miškų, kurie sudaro apie 50 %, pardavė 3,7 mln. M3 apvaliosios medienos. Skiriama lapuočių mediena (ąžuolas, uosis, klevas, alksnis ir kt. ) ir spygliuočių mediena (pušis, eglė, maumedis). Lapuočiai dažniausiai naudojami staliaus darbams ir interjero apdailai, spygliuočiai, kaip statybinė mediena.

Platų medienos panaudojimą nulemia tokios teigiamos savybės: natūrali, nekenksminga, patrauklios išvaizdos medžiaga, pasižymi dideliu stiprumu, esant palyginti nedideliam tankiui, mažu šilumos laidumu, lengvai apdirbama, galimi įvairūs sujungimo būdai, paprasta utilizacija.

Medienos naudojimą siaurina tokie trūkumai: degumas, puvumas, ją graužia kai kurie vabzdžiai, džiūdama traukiasi ir gali supleišėti, drėkdama brinksta, anizoptropiškumas (savybių nevienodumas išilgai ir skersai pluoštų bei nuo išorės link šerdies), netinkamai džiovinama įgauna melsvą atspalvį, kartais turi struktūros defektų (šakotumas, dviguba šerdis, pluoštų įvijumas, kamieno kreivumas ir kt. ), veikiant ultravioletin augantį medį sudaro šaknys, kamienas, vainikas. Statybinė mediena daugiausi gaunama iš kamieno, kuris sudaro iki 90 % tūrio. Plika akimi arba per lupą matoma medienos sandara vadinama makrostruktūra, o matoma pro mikroskopą – mikrostruktūra. ` svarbiausi makrostruktūros požymiai, pagal kuriuos atpažįstama medienos rūšis, yra šie: žievės spalva ir paviršius; esama branduolio ir balanos ar ne, ir kitaip jie atrodo; metinių rievių ryškumas ir kontūrai; skirtumas tarp ankstyvosios ir vėlyvosios medienos, gyslų gausumas; indų didumas ir išsidėstymas, vertikalių sakotakių didumas ir gausumas ir kt. Mediena skiriama į branduolinę ir nebranduolinę. Branduolinės rūšies yra pušis, maumedis, kedras, ąžuolas, uosis, tuopa ir kt. Šių medžių medieną sudaro branduolys ir balana. Nebranduolinės medžių rūšys skirstomos į brandžiamedienes (eglė, kėnis, bukas, drebulė) ir balanines (beržas, liepa, alksnis, skroblas, kriaušė). Brandžiamedieninių rūšių mediena visame kamieno skerspjūvyje yra vienodo atspalvio, tačiau jos centrinė dalis yra mažiau drėgna.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1853 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramsis
  • Medienos savybės, sandara, apsauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Medienos savybės, sandara, apsauga. (2010 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-savybes-sandara-apsauga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 22:35
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo