Medienos staklių modernizavimas


Tekinimo stakliu sandara. Reismusinės staklės. Reismusinės+obliavimo+staklės. Namu darbu medzio stakles. Medienos tekinimo stakliu breziniai. Lietuviu gamybos reismusines stakles. Darbu is medzio breziniai. Reismusiniu stakliu breziniai. Medienos stakliu medernizacija kursinis darbas. Stakliu eksploatacijai reikalinga.

Įžanga. Staklių paskirtis, technologinė charakteristika, konstrukcijos ypatumai. Staklių pagrindinių mechanizmų aprašymas. Patentinė ir referatyvinė literatūros apžvalga. Kinematiniai skaičiavimai prieš modernizaciją. Stūmimo greičio analizė. Pastūma vienam peiliui įvertinant visą pjovimo galios panaudojimą. Stūmimo greitis įvertinant visą pjovimo galios panaudojimą. Stūmimo greičio skaičiavimas pagal apdirbto paviršiaus šiurkštumą. Staklių jėginiai skaičiavimai prieš modernizaciją. Staklių modernizacija.

Miškai, užimantys 30,3 proc. Lietuvos ploto, yra svarbus šalies gamtinis išteklius. Maždaug trys ketvirtadaliai Lietuvos miškų naudojami šalies ūkyje. Šiuo metu iškertama apie 60 proc. Komerciniuose miškuose sukaupto grynojo prieaugio. Medienos produkcija buvo, yra ir bus ateityje labai reikšminga.

Medienos gaminių ir baldų pramonė yra sparčiausiai augantis Lietuvos ekonomikos sektorius. Nežiūrint, spartaus metalo ir plastmasių panaudojimo didėjimo, šių medžiagų įvairovės, medienos paklausa dar didelė statybų reikmėms, baldų ir įpakavimo priemonių gamybai. Medienos žaliavos ir jų perdirbimo produktai daug metų buvo ir ateityje bus labai svarbi Lietuvos eksporto prekė. Tad Lietuvos medienos pramonė ir toliau sėkmingai integruosis į pasaulinę šios produkcijos rinką. Lietuva tik gerokai atsilieka staklių modernizavimo srityje. Tai būtina kuo greičiau ištaisyti. Modernizacija leis Lietuvos baldų pramonei atsilaikyti ir nenusileisti vis stiprėjantiems užsienio konkurentams. Užtaisius visas spragas būtų pereita prie aukštesnės kokybės produkcijos, baldų gamybos ir pardavimų apimtys išaugtų du kartus ir tai leistų patenkinti pirkėjų užsakymus, kurių baldų kombinatai dėl gamybos modernizavimo negali atlikti. Perėjimas prie aukštesnės produkcijos gamybos technologijos svarbus ne tik baldų kombinatams, bet ir medžiagų bei žaliavų tiekėjams, kadangi naujai linijai reikalingos aukštesnės kokybės žaliavos ir medžiagos (medienos drožlių plokštės, šlifavimo ir naujos apdailos medžiagos). Modernizavus stakles bus stipriai sumažintos išlaidos staklių eksploatacijai, sutaupoma laiko.

Modernizavus reismusines stakles būtų galima pasiekti didesnį pjovimo greitį, kuris leistų įvykdyti didesnį užsakymų skaičių per tokį pati laiką.

Esamų įrengimų modernizavimas yra didžiulis rezervas, įgalinantis gerokai padidinti gaminamos produkcijos kiekį, pagerinti jos kokybę, nenaudojant papildomų gamybinių plotų bei darbo jėgos. Efektyviausiai stakles galima modernizuoti tada, kai staklių modernizavimo kryptis yra techniškai ir ekvienpusėse reismusinėse - obliavimo staklėse ruošiniai obliuojami pagal storį iš vienos pusės priešingos bazipastūmos mechanizmą sudaro dvi poros pastūmos ritinių. Apatiniai ritiniai sumontuoti darbo stale, o viršutiniai ir – sumontuoti virš stalo. Priekinis gaminamas rifliuotas, kad geriau kontaktuotų su ruošinio paviršiumi ir išvengtų praslydimo. Užpakalinis gaminamas glotnus, kadangi kontaktuoja su apdirbti paviršiumi. Priekinis ritinėlis dažnai būna sekcijinis ir plaukiojančios konstrukcijos.

  • Microsoft Word 138 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (2291 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juta
  • Medienos staklių modernizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Medienos staklių modernizavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/medienos-stakliu-modernizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 02:36
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo