Medijų apibrėžimai


Medijų apibrėžimai. Pamatiniai apibrėžimai. „Komunikacija". Simbolinis charakteris. Technika. „Forma" ir „turinys". Medijos įveikia erdvę ir laiką. Medijos yra nematomos. Komentarai 1-ajai tezei – „komunikacija“, tinklas, visuomenė. Ką reiškia, kad medijos yra visuomeninio sąryšio mašinos? Komunikaciją dera mąstyti kaip visuomenės funkcinį sąryšį, o ne dviejų asmenų veiklą. Tinklo formavimas, pasiekiamumas. Praktikos ir palikimai. „Tarpininkavimas". Visuomeninė savistaba. Sisteminis pobūdis. Institucijos. Visuomenės diferenciacijos papildinys. Ekonomika. Teisė. Galia. Ką reiškia, kad medijos nuo kitų visuomeninio sąryšio mechanizmų (pavyzdžiui, prekybinių mainų, darbo pasidalinimo, politikos, sekso arba smurto) medijos skiriasi savo simboliniu charakteriu? Simboliškumo nustatymas. Ženklas. Pasaulio įsisavinimas. Kompleksiškumo redukcija. Kompleksiškumo redukcija Atskyrimai, diferencijavimai. Suskirstymai, tvarkos. Operacijos. Pažinimas. Kompleksiškumo didėjimas. Ką reiškia, kad medijos visuomet yra techninės medijos? Visos medijos yra techninės medijos. Pagal savo techninę pusę medijos priklauso tikrovės sferai. Medijos egzistuoja tik daugiskaita. Nagrinėjant vien tik technikos II sąvoką (hardware), paaiškėja, kad techninė medijų pusė centruojasi dviejuose poliuose. Technikos istorija. Įtraukimas į techniką. Profesionalizavimas. Kapitalas. Ką reiškia, kad medijos suteikia pranešimui specifinę formą? Medija ir pranešimas. Medijos nėra neutralios. Įtaka turiniams. Artikuliacija. Medijų masė. Bendrumas. Dvi artikuliacijos plotmės. Tvarkos (išsidėstymaiKą reiškia, kad medijoms yra būdingas laiko įveikimas (arba kaupimo) ir tradicijos kūrimo aspektas? Erdvė. Persiuntimas. Adresas. Medijos yra abejingos transportuojamiems turiniams. Laiko įveikimas. Kalba kaip monumentas.

Ryšys tarp pasikartojimo, schemų kūrimo, diferenciacijos ir ženklų abstrakcijos išryškina tai, kad medijos paskirsto ne atskirus pasisakymus, bet yra visa apimančio struktūravimo mašinos. Pavyzdys būtų kalbos sistema, kuri atsiranda kalbant (kaip faktiškai pasakomų išraiškų visuma).

Paraleliai regimi kitų medijų kodai, medijinę techniką ir materialių medijų tinklų išsivystymą naujai aprašantys kaip struktūravimo efektą. Struktūravimo mechanizmas aprašo apsikeitimą tarp atskiro pasisakymo ir kodo, ženklų naudojimo ir ženklų sistemos.

  • Marketingas Konspektas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3850 žodžiai)
  • Agne
  • Medijų apibrėžimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Medijų apibrėžimai. (2014 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mediju-apibrezimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:09
×